У Франківську суд оштрафував матір школяра за булінг однокласника

 • Івано-Франківський суд оштрафував матір 12-річного учня ліцею №12 за булінг щодо однокласника. Жінка має сплатити 850 грн штрафу та 454 грн судових витрат.

  Під час судового засідання матір учня заявила, що її син булінгу не вчиняв і звинуватила у провокаціях його однокласників, інформує “Захід нет”.

  Як йдеться у матеріалах справи, про факт булінгу у вересні 2021 року заявив батько 11-річного учня ліцею №12. За словами чоловіка цькування відбуваються систематично і тривають вже три роки.

  «Є багато потерпілих дітей. Щодо цього неодноразово всі зверталися в департамент освіти. Він значно більший інших, б`є не тільки хлопців, а також і дівчат», – заявив чоловік під час судового засідання.

  Також у матеріалах справи зазначено, що порушник перебуває на обліку як проблемна дитина через порушення поведінки, побиття однолітків, неодноразові заяви батьків однокласників та подання заяви в ювенальну превенцію.

  Водночас матір обвинуваченого учня вважає, що син булінгу не вчиняв, а у провокаціях звинуватила його однокласників та адміністрацію школи, яка мала б контролювати такі ситуації. Крім цього, надала суду довідку, що її син є емоційно нестриманий.

  Враховуючи докази, суддя Івано-Франківського суду визнала жінку винною за ч.3 ст.173-4 КУпАП (булінг (цькування) учасника освітнього процесу), та оштрафувала її на 850 грн та зобов’язала сплатити 454 грн судового збору. На постанову ще може бути подана апеляційна скарга.

  Додамо, що у 2019 році поняття булінгу закріпили законодавчо в Кодексі про адміністративні правопорушення. А це означає, що у разі доведення факту булінгу в школі, винуватець може отримати покарання – штраф до 3400 грн або навіть громадські роботи.

  Читайте також:  На Прикарпатті суд зобов’язав Управління соцзахисту виплатити військовому більшу грошову допомогу

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!