У Франківську суд оштрафував на 1190 гривень підрядника, який привласнив 19 тисяч

В Івано-Франківську суд оштрафував на 1190 гривень підрядника, який привласнив 18 896 гривень бюджетних коштів. Справа тягнулася майже три роки.

20 липня 2016 року між Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради та ТОВ “БК “Архітектура третього тисячоліття” було укладено договір підряду. Згідно його умов, підрядник повинен був облаштувати тротуари на вулицях Джерельна та Полуботка в мікрорайоні “Опришівці”. Вартість робіт становила 487 532 гривні.

У грудні цього ж року підрядник вирішив привласнити собі частину коштів – 18 896 гривень. З цією метою він свідомо завищив вартість виконання робіт у документах на цю суму.

Судова будівельно-технічна експертиза виявила, що розбирання асфальтобетонних покриттів вручну на суму в 5575 грн не було виконано взагалі.  А облаштування одношарових основ товщиною 15 см із щебеню на 3742 грн та поставка цього щебеню марки М600 на 9 578 грн були виконані не в повному обсязі.

Судова справа тривала із грудня 2016-го по серпень 2019-го. Директор фірми-підрядника визнав свою вину та попросив його суворо не карати, адже він є підприємцем, виховує двох дітей та вперше вчинив злочин.

27 серпня 2019-го року Івано-Франківський міський суд визнав підприємця винним у привласненні бюджетних коштів, а також в підробці документі – актів виконаних робіт. Йому призначили покарання – штраф у розмірі 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1190 гривень.

Таким чином, розмір штрафу вийшов майже в 16 разів меншим, аніж кількість привласнених підприємцем грошей.

Сама компанія “БК “Архітектура третього тисячоліття” має статутний капітал в 1000 гривень і зареєстрована в Івано-Франківську, за адресою вул. Мазепи 11, офіс 2. За цією ж адресою зареєстровано ще три фірми – “Третє тисячоліття”, “Аура третього тисячоліття” та “Технології третього тисячоліття”.

Згідно даних сайту opendatabot, директором всіх чотирьох фірм наразі є Гайдичук Сергій Миколайович. Втім, станом на час скоєння правопорушення ними керував Бардиш Дмитро Мирославович – і саме його визнали винним у злочині. Статутний капітал підприємства – 1000 гривень. У 2017-2018 роках воно також облаштовувало каналізаційні мережі в Коломиї.

Також Дмитро Бардиш є засновником підприємства “Карпатибудпроект”. Ця компанія у 2018-му році виграла тендер на ремонт міжбудинкового проїзду та двору на вулиці Сахарова, 30. Вартість тендеру склала 3.88 мільйона гривень.

Облаштування тротуарів на Джерельній та Полуботка. Фото – прес-служба міської ради

 

Інформація про фірму
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!