У Франківську суд зобов’язав ОВК зареєструвати Марію Ткачук депутатом обласної ради

 • Івано-Франківський окружний адміністративний суд завершив розгляд позовної заяви обласної ради  щодо визнання протиправною бездіяльності голови обласної виборчої комісії та зобов’язання до вчинення дій обласної виборчої комісії.

  Позовна заява була подана на виконання рішення обласної ради від  08.12.2017 р. №668-19/2017 “Про звернення до суду”. У ній обласна рада просила суд визнати протиправною бездіяльність голови обласної виборчої комісії Карабіна З. Є. в частині нескликання комісії щодо питання про встановлення, замість якого депутатом обласної ради обрали Ткачук М.М., зобов’язати голову ОВК скликати таке засідання комісії та внести відповідні зміни до постанови.

  За результатами розгляду позовної заяви окружний адміністративний суд частково задовільнив позовні вимоги обласної ради.

  Зобов’язати обласну виборчу комісію внести зміни до постанови №48 від 17.10.2016 “Про визнання обраною та реєстрацію Ткачук М. М. депутатом Івано-Франківської обласної ради на чергових виборах депутатів обласної ради 25 жовтня 2015 року”, якими вказати про заміщення Ткачук Марією Володимирівною депутата Івано-Франківської обласної ради Коцюра Сергія Петровича, який достроково припинив повноваження депутата Івано-Франківської обласної ради“, – йдеться в результативній частині рішення.

  Довідково: позовна заява обласної ради була спрямована на правове врегулювання юридичної колізії, яка виникла через те, що раніше обласна виборча комісія у своїй постанові не виписала чітко, замість кого Марія Ткачук набуває повноважень депутата обласної ради. З цієї причини Марія Ткачук подала позов до суду проти голови обласної ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій.

 • В той же час на сесії обласної ради неодноразово звучала інформація, що надання повноважень Марії Ткачук спричинить ситуацію, коли в обласній раді буде 85 депутатів, що поставило б під сумнів легітимність прийнятих рішень та було порушенням Закону України “Про місцеві вибори”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!