У Франківську священники та віряни Архікатедрального собору купили для лікарні апарат ШВЛ

 • У середу, 15 квітня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин з настоятелем Архікатедрального собору Воскресіння Христового Юрієм Новіцьким передали апарат штучної вентиляції легень для потреб Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні.

  Заклад один із перших став приймати хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію. Станом на цей день в лікарні знаходяться 85 пацієнтів з підозрою на захворювання.

  «Наразі сім хворих постійно потребують підключення до апарату ШВЛ. Протягом двох годин цей апарат вже буде застосований для потреби хворого, який нещодавно поступив до нас», – розповів Роман Остяк, головний лікар ОКІЛ.

  Лікар каже – паніка серед працівників та хворих була з самого початку, однак зараз вже ситуація стабілізувалася.

  Окрім апарату ШВЛ від Івано-Франківської Архієпархії медзаклад також отримав одноразові захисні комбінезони, респіратори, рукавички та інші речі захисту.

  «Це спільна праця настоятеля нашого собору отця Юрія, в якого народилася ця ідея, яку ми зі свого боку радо підтримали. Ми бачимо, що сьогодні число хворих на Прикарпатті зростає, а тому ми, як Церква, не можемо стояти осторонь», – каже Володимир Війтишин.

  За його словами, Церква щодня молиться і за лікарів, і за всіх хворих.

  «Окрім нашої молитви, ми також організували роботу нашого антикризового координаційного центру, мета якого допомагати потребуючим конкретними ділами милосердя», – наголосив Митрополит, бажаючи медпрацівникам закладу міцного здоров’я та Божого благословення.

  Юрій Новіцький розповідає, що ідея покупки апарату ШВЛ народилася в нього спільно з священниками Архікатедрального собору після того, як розпочалася ця епідемія та оголосили карантин. 

  «Коли люди, попри зусилля держави, організовуються, щоби допомогти потребуючим у цій біді, ми також не могли стояти осторонь. Сьогодні головне рятувати людське життя», – наголосив священнослужитель.

  Він також додає, що в соборі влітку планували зробити ремонти катехитичного центру, однак коли почули, що є велика необхідність в цих апаратах, економічна рада храму прийняла рішення пожертвувати ці кошти.

  Нагадаємо, канадська діаспора передала тести на COVID-19 та маски Надвірнянській лікарні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!