У Франківську учні 4-х і 7-х класів залишаться майже без половини підручників

У Франківську учні 4-х і 7-х класів залишаться майже без половини підручників. Про це повідомили сьогодні, 17 серпня, під час засідання виконавчого комітету.

Директор департаменту освіти та науки Ігор Смаль повідомив, що учні 1-11 класів міста забезпечені підручниками на 90 %.  Зокрема: 1 класи – 96%, 7 класи – 75%, 2 класи – 98,5%, 8 клас – 100%, 3 класи – 96%, 9 клас – 0%, 4 класи – 60%. 10 клас – 71%, 5 класи – 87,5%, 11 класи – 100%. 6 класи – 97%. Однак, як повідомив Смаль, для учнів 9 класу підручники вже завещли в область і незабаром вони їх отримають. За попередніми даними, забезпеченість учнями книгами складе 100%.

Щодо учнів 4-х і 7-х класів, які не мають майже половини підручників, то Ігор Смаль пояснив, що минулого року було проведено два тендери, але в них ніхто не взяв участь. Тому департамент уклав прямі договори з видавництвами і зміг закупити якусь частину підручників. Зараз у видавництвах вже закінчились підручники за державними цінами, а закуповувати їх за комерційними не можна.

«Якщо буде прийняте рішення, що ми зможемо закупити підручники за комерційною ціною, то тоді зможемо їх забезпечити підручники», – наголосив Смаль.

Втім, міський голова Руслан Марцінків повідомив, що за такими цінами закуповувати підручники департамент не зможе. Тож він дав доручення підготувати «якісь пропозиції».

«Вони міняють кожен раз підручники і заставляють купувати», – втрутився заступник мера з гуманітарних питань Олександр Левицький.

Однак є школи, де забезпеченість підручниками становить 100%. Це пов’язано з тим, що вони ведуть самостійний бухгалтерський облік і змогли закупити підручники.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!