У Франківську в обласному пологовому за час війни народилося 198 малюків

 • З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі народилися 198 малюків. 

  За два тижні до повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники перинатального центру облаштували підвал для приймання пологів під час повітряної тривоги, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  За словами головної медсестри закладу Галини Семенчук, у сховищі медики підготували склад із засобами гігієни, їжею та водою. Також вони облаштували відділення інтенсивної терапії для новонароджених, палати, кімнату матері та дитини, операційну і пологовий зал. Галина Семенчук каже, що від 24 лютого в укритті під час повітряної тривоги народила одна жінка.

  “Ми намагалися облаштувати все так, аби було зручно не лише лікарям, акушеркам, молодшому персоналу, але й самій породіллі. Тут є зручне ліжко, є все необхідне — інструменти, набори, засоби індивідуального захисту. У нас тут усе стерильне, бо кожного дня стерилізуються всі інструменти, а всі інші засоби індивідуального захисту в нас одноразові, починаючи від пелюшок до медичного одягу”, — говорить Галина Семенчук.

  Завідувачка пологового відділення №2 Оксана Ілик каже, що під час кожної повітряної тривоги в укриття йде увесь персонал, вагітні та породіллі. Немовлят у сховище зносять медсестри. Однак є випадки, коли доводиться залишатися на робочому місці.

  “Коли тривають пологи й вони — у другому періоді, тобто коли дитина проходить уже по родових шляхах, звичайно, що ми залишаємося у приміщенні. Також, якщо перебуваємо в операційній, то ми завершуємо операцію без жодних хвилювань. Уже тричі під час повітряної тривоги ми завершували операцію кесаревого розтину в приміщенні”, — каже Оксана Ілик.

  У перинатальному центрі облаштували й пункт приймання гуманітарної допомоги. Її видають породіллям, які вимушено переїхали з інших регіонів України, розповіла завідувачка відділення інфекційного контролю Наталія Якимчук.

  До  теми: дали ім’я на честь перемоги: жителька Ірпеня народила в Калуші донечку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!