У Франківську відбувся благодійний вечір для “білих пелюсток”

 • 17 листопада відзначається Міжнародний день передчасно народженої дитини. Цей день був заснований у 2008 році з ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми, щоб привернути увагу громадськості до особливих потреб таких діток, адже ця проблема носить соціальний характер. З цієї нагоди в кінотеатрі «Люм’єр» відбулась прес-конференція.

  Позаштатний спеціаліст ДОЗ ОДА з неонатології Людмила Тачинська розповіла, що цих дітей у світі називають по-різному – і «ранні пташки», і «білі пелюстки», і «поспішайки».

  За даними фахівців щорічно у світі народжується близько 15 мільйонів поспішайок, в Україні – близько 24 тисяч, в області – біля 500. За 9 місяців поточного року на Прикарпатті вже народилось 390 таких немовлят.

  Також вчора з цієї нагоди батьки передчасно народжених діток, лікарі обласного перинатального центру та жителі міста зібрались біля міської ратуші, де помолились за здоров’я передчасно народжених дітей, засвітили свічки «За життя» та запустили кульки. Також міську ратушу підсвітили символічним фіолетовим кольором.

  А сьогодні в обласній філармонії відбувся благодійний вечір, на який прийшло багато матерів зі своїми “поспішайками”. Зал був переповнений. Маленькі непосиди танцювали, співали разом з музикантами та співаками філармонії. Малюків розважали професійні аніматори з  Дому Свят. Дітей розважали мильними бульбашками, шаленими танцями та подарунками. Кожному бажаючому малюку робили аквагрим.

  Свято до Міжнародного дня передчасно народженої дитини в Івано-Франківську вперше організували лікарі обласного перинатального центру. Як сказала   неонатолог Людмила Тачинська, свято вдалося завдяки небайдужим людям і тепер його проводитимуть щорічно.

  Цього року до міжнародної ініціативи відзначення Дня передчасно народжених дітей приєднались і міста України, серед них – Львів, Вінниця, Рівне, Харків, Дніпро, Полтава, Тернопіль та Івано-Франківськ.

  Спеціалісти переконані, що проведення подібних заходів є підтримкою і для батьків, у яких передчасно народились діти.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!