У Франківську відбувся показ фільму “Портрет на тлі гір” (фото)

Сьогодні, 10 лютого, в Івано-Франківську відбулася презентація фільму “Портрет на тлі гір”.

Фільм розповідає як у старовинному гуцульському селі Криворівня в оселі легендарної місцевої мешканки Параски Плитки-Горицвіт у 2015 році знайшли коробку з фотонегативами, які вважалися втраченими. Саме з цієї події й почалася історія цього фільму.

Негативи роками лежали в коробці, й піддалися впливові часу й цвілі. Після реставрації та оцифрування знайдених матеріалів на них з’явилися постаті людей минулої епохи, а також цілий пласт історії гуцульського села. Параска Плитка-Горицвіт була неофіційним сільським фотографом 30 років.

“Я випадково потрапив у село Криворівня, де колись Сергій Параджанов і Юрій Іллєнко знімали” Тіні забутих предків”. А потім і випадково потрапив в будинок Параски, вона місцева художниця. Її світлини мене дуже зацікавили, ми їх реставрували, і виникла ідея фільму”, – каже режисер та оператор Максим Руденко.

«Портрет на тлі гір» знятий у жанрі креативної документалістики. В ньому – таємничий зв’язок сьогодення і минулого, зображений на випадково знайдених плівках.

“Все зроблено на реальних фактах. Добре, що ці чотири тисячі кадрів відновили, і тепер кожен охочий може їх побачити”, – розповідає герой фільму Василь Прокоп’юк.

Також це перший в Україні трансмедійний продукт, який складається з фільму, виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» у Mystetskyi Arsenal та фотоальбому.

“Враховуючи фантастичну природу і людей, які у нас є, то такі фільми потрібно знімати. Сучасне українське кіно потрібно підтримувати”, – розповідає начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адмінстрації Володимир Федорак.

Нагадаємо, за перший вікенд показу “Віддана” зібрала майже три мільйони гривень.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!