В Івано-Франківську відбувся семінар з енергоефективності

 • Сьогодні, 17 січня, в Івано-Франківську в науковому містечку “Нова Енергія” провели семінар з енергоефективності. На семінар запросили представників ОСББ, компаній та установ, власників приватних домогосподарств.

  Коста-Ріка повнісню працює на енергоефективних джерелах.

  “Це гарний стимул для нас, — розповів професор, доктор технічних наук Максим Карпаш. Спочатку мають бути енергоефективні люди, потім вони будуть жити в енергоефективних містах. Ми наразі в два рази енергоефективні, ніж європейські міста. Але це й зумовлює величезний потенціал. Енергетичне споживання можна зменшити за рахунок житлового сектору, транспорту.”

  У 2013 році Івано-Франківськ взяв кредит і замінив лампи вуличного освітлення, що дозволяє зменшити споживання електроенергії. Цінність від будь-якого навчання може бути, коли є інтерес, воля і віра.

  У нас проблеми з волею, адже інтерес зумовлений високими тарифами, віра також є. В оселях європейців температура помешкання 16-18 градусів, вони економлять. Українці не звикли економити.

  “Україна в плані споживання енергії — одна з найпроблемніших в Європі. Тарифи в нас “падати” не будуть — лише зростатимуть. Ключ — зменшення споживання. Лише зараз ми доходимо до того, що у нас відбувається градація будівель по споживанню енергії. Більшість житла, яке будується в нашому місті — не енергоефективна”, — розповідає Андрій Яворський.

  Бюджет втрат у домогосподарствах: 70% втрат пов’язані з опаленням, 30% — це стіни, 20% — вікна, не енергоефективна вентиляція зумовлює значні втрати. Починати треба зі зміни свідомості.

  Нагадаємо, У Франківську шукатимуть шляхи економії електроенергії.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!