У Франківську відкрили меморіальну дошку Ярославу Ярошу (фото)

 • В Івано-Франківську, сьогодні, 3 серпня, відкрили пам’ятну дошку Ярославу Ярошу – український поет, письменник, драматург і композитор, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, Спілки театральних діячів України.

  Про це пише на своїй сторінці у соціальній мережі міський голова Руслан Марцінків.

  “Він був талановитою та творчою людиною. Ми пишаємося тим, що він був нашим земляком. Згадка про нього тепер закарбована у житті міста на вул. Довга, 47, де жив митець”, – йдеться в дописі.

  Довідка: Ярослав Євстахійович Ярош народився 3 серпня 1950 у селі Королівка (Коломийський район). Жив і працював в Івано-Франківську. Був кореспондентом журналу «Україна» (Київ) на Прикарпатті. Член Спілки письменників України з 1979 року. Заступник голови Івано-Франківської організації Спілки письменників України та голова ради Клубу творчої інтелігенції Прикарпаття. Лауреат премій імені Мирослава Ірчана, імені Михайла Старицького, імені Тараса Мельничука та імені Маркіяна Шашкевича (Канада).

  Першим в Україні (у січні 1989 року) вивів «Меланку» на сцени Івано-Франківська, Коломиї та сіл краю. Започаткував у прикарпатській журналістиці брошуровані видання художньо-публіцистичних додатків одночасно з випуском газет.

  На поезії Ярослава Яроша композитори написали понад 30 пісень. Але і сам написав музику до 20 віршів: своїх та інших поетів.

  Окремі вірші Ярослава Яроша перекладено білоруською, абхазькою, башкирською, молдавською, узбецькою, румунською, польською мовами.

  Помер Ярослав Ярош 31 травня 2019 року в Івано-Франківську у віці 68 років.

  До слова, у Франківську відкрили анотаційну дошку військовому медику

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!