У Франківську відкрили пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку

Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку.

Основна сфера наукової діяльності Олександра Карпенка – історія Західно-Української Народної Республіки, селянський рух в Західній Україні і Польщі в роки світової економічної кризи 1929-1933 рр., новітня історія України.

“Я є одним з учнів Карпенка. Це був один із найкращих феноменів України, хоча він народився на Сході країни, але він дуже-дуже полюбив Західну частину України. Це була унікальна особистість. Такі люди назавжди у нашому серці. Він робив великий акцент на наукову літературу, статті, а також звертав увагу на українську мову”, – каже Олег Жерноклеєв, доктор історичних наук, професор та завідувач кафедри всесвітньої історії.

Нагадаємо,В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку єпископу Івану Лятишевському

Довідково: Олександр Карпенко – український історик. Народився 15 квітня 1921 році у селі Слободі Чернігівського району. Він директор Наукового центру дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Досліджував історію Галичини початку XX сторіччя, історію України та Польщі новітнього часу, проблеми міжнародних відносин.

Зробив великий внесок у дослідження Української революції 1917–1923 років. Доктор історичних наук.

Вчений, співавтор перших програм з історії України для вищих навчальних закладів у суверенній Україні. Був автором понад 200 наукових та науково-публіцистичних праць.

Помер у Івано-Франківську 14 квітня 2013 році.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!