У Франківську відкрили виставку фото, виконаних в унікальних техніках

У фортечній галереї “Бастіон”, що в Івано-Франківську, відкрилась фотовиставка львівського художника Олега Огородника.

Експозиція є особливою і обов’язковою для відвідування (в першу чергу фотографам – є чому повчитись). Адже автор використовує давні способи друку, які роблять зображення схожими на ті, якими милувались на початку дев’ятнадцятого століття.

Для своїх робіт автор виготовляє папір власноруч, а для створення фото використовує професійну фототехніку.

Якось автор зацікавився технікою створення світлин часів зародження фотографії. Сьогодні використовує чотири різноманітні старовинні техніки, з якими працює уже три роки.

Олег Огородник розповідає, що вирішив повернутись до цих технік, зрозумівши, що цифрова фотозйомка “засмоктує”. Натомість старовинні техніки дозволяють залишити фактуру світлини, зробити її більш виразною.

Автор ділиться, що працює майже щодня. Для проведення такої клопіткої праці потрібно бути не тільки фотографом і художником, а ще й хіміком. Фотографічний хімік – назвав себе жартома автор. Майже всі матеріали для створення фотокартин наявні в Україні. На запитання про те, де ж можна вдома розмістити таку лабораторію, відповідає, що має велику кухню і ванну для роботи. Натомість підсумовує: багато місця не потрібно – потрібно багато роботи.

Нагадаємо, у Франківську представили виставку “міфів” сучасного суспільства.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!