У Франківську відкрили виставку історичних матеріалів до 101-ої річниці ЗУНР

 •  Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відбулася презентація банерної виставки історичних матеріалів у рамках відзначення 101-їо річниці ЗУНР.

  Фактично з 1 листопада 1918 року розпочалася українсько-польська війна. Відновлена українська держава під постріли гармат розпочала будівництво державних інституцій та армії. Основою Збройних сил Західно-Української Народної республіки стали Українські Січові Стрільці та військові ветерани Австрійсько-Російської війни. Саме цього дня українські військові підрозділи встановили контроль над Львовом, зайнявши ратушу, вокзал, поштамт, банки і казарми, а також арештували намісника і коменданта міста. Над ратушею підняли синьо-жовтий прапор.

  Внаслідок Листопадового чину львів’яни з підданих Австро-Угорської Імперії стали громадянами Західноукраїнської Народної Республіки.

  “Цьогоріч ми святкуємо 101 річницю утворення ЗУНР. Цю виставку ми розробили ще на 100 років, хотіли продемонструвати на банері найважливіші події, які тоді відбувалися. Українці протягом багатьох століть не мали власної держави, а в 1918 році вони пробудилися, щоб отримати її”, – каже Ярослав Коретчук, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

  Додає, що люди знають тільки кілька фактів про ЗУНР. Тому зараз важливо нагадувати всім, що в Україні були такі події.

  “Критично важливо знати історію і причини, чому молодій державі не вдалося відстоювати свої інтереси у створенні власної держави. Тоді ЗУНР і УНР вирішили об’єднатися, але тогочасні політики почали вести перемовини, і не могли знайти спільної точки зору. Україна вела війну на два фронти, одні визнали, що ворог на Сході, інші казали, що він на Заході. Якби Україна тоді була єдиною та поразки б не було. Цей урок ми маємо вивчити, бо зараз ми маємо бути разом”, – каже голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

  Нагадаємо,В Івано-Франківську розповіли, як відзначатимуть 101 річницю проголошення ЗУНР

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!