У Франківську відкрили виставку речей вояка УПА і письменника Михайла-Святомира Фостуна

  •  Сьогодні, 29 листопада, в Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби ім. С. Бандери відкрили виставку особистих речей та відзнак Михайла-Святомира Фостуна.

    Виставка присвячена до 95-ої річниці з дня народження визначного громадського діяча і письменника Михайла-Святомира Фостуна. На ній представлені особисті речі, книги, газети та колекції з пам’ятних відзнак видатного прикарпатця.

    “Ми познайомилися в Англії, в 1969 році, на таборі Спілки української молоді. Там діти наших емігрантів вивчали українську мову в суботніх школах. Мій чоловік був і громадським, і політичним, і військовим діячем. Він очолював організацію колишніх “дивізійників”, і ми допомагали своїм, ми думали про Україну”, – розповіла Людмила Фостун, дружина Михайла-Святомира.

    Михайло-Святомир Фостун походив з села Милування, нині Тисменицького району Івано-Франківської області. Закінчив Станиславівську українську гімназію, вояк УПА. В 1944 потрапив у німецько-гітлерівський полон, згодом його направили в дивізію «Галичина», сотник.

    Після відступу дивізії з України перебував у таборі для інтернованих вояків у місті Ріміні, з 1947 року — у Англії. На еміграції жив в Італії, Канаді й Англії. Закінчив заочно УВУ у Мюнхені, університет у Чикаго — доктор права.

    Секретар Союзу українців у Великій Британії та (1971—1973) Світового Союзу Вільних Українців. Довголітній секретар СКВУ, секретар централі Союзу українців, голова Об’єднання колишніх вояків-українців, віцепрезидент Світової ради українських комбатантських організацій, член Спілки письменників України та Спілки офіцерів України.

  • З 1978 р. був головним редактором тижневика «Українська Думка» у Лондоні. Загинув у 2004 році.

    Нагадаємо, На Прикарпатті нагородили нащадків лицарів ОУН-УПА

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!