У Франківську відкриють новий шелтер для вимушених переселенців

  • В Івано-Франківську облаштовують новий шелтер для вимушених переселенців.

    Він розрахований на 80 людей, які зможуть жити там чотири роки. Будівництво прихистку здійснює громадська організація “METALAB” в межах проєкту “Ко-Хати”, передає “Суспільне”.

    Новий прихисток має 33 житлові кімнати.

    “На цьому етапі погодилися жити 35 людей, але ще є запити. Є люди, які також хочуть тут проживати, але вони мають прийти, подивитися приміщення, обрати собі кімнату і ухвалити рішення”, – говорить менеджерка шелтеру Марина Дарноступ.

    Менеджерка з будівництва Юлія Русило каже: люди, які проживатимуть у новому прихистку, сплачуватимуть тільки за комунальні послуги та обслуговування будинку. Тож платитимуть 1 400 грн на місяць за кімнату. Додатково також потрібно оплачувати за водо- та електропостачання.

    “У це входять дрова, послуги пічника та адміністратора, які будуть займатися комунальними питаннями. Адміністратор матиме зв’язок з гуманітарними організаціями, збиратиме запити від людей”, – каже Юлія Русило.

    Для опалення у шелтері встановили твердопаливний котел українського виробництва вартістю 800 тис. гривень.

    “Коли вимикали світло, ми дуже переживали, як забезпечити безперебійне живлення. Тому в нас є навіть перетворювач, акумулятор. За умов повного блекауту ми все одно зможемо обігрівати житло”, – говорить архітектор Назарій Днесь.

    За його словами, спільними для користування у шелтері будуть відпочинкова дитяча зона, коворкінг, пральня, а ще – кухня та їдальня, де залишили автентичні дерев’яні панелі, які тут встановлені з 70-х років минулого століття.

  • “Частково реставрували, частково відмивали, бо це — не тільки красиве дерево, а і деревно-стружкова плита. Тут була заміна вікон, хоча ми всіма силами намагалися врятувати старі вікна”, — розповідає Назарій Днесь.

    Будівництво прихистку розпочали у червні 2022 року. Вартість проєкту склала 280 тис. доларів. Більшість цих грошей, каже менеджерка з будівництва Юлія Русило, – грантова підтримка з Німеччини та Швеції.

    “Ми робили перепланування, ванні кімнати. Дах відремонтували та утеплили. Зараз проводимо одну з наймасштабніших робіт – це утеплення фасаду. Внутрішні роботи теж вартісні. Це була повністю демонтована стара штукатурка, уражена грибком. Ми також вирівняли підлогу бетоном, постелили лінолеум”, – говорить Юлія Русило.

    За словами менеджерки Марини Дарноступ, перших жителів у новий шелтер заселять 15 березня 2023 року.

    До теми: У Франківській громаді планують збудувати 12 п’ятиповерхівок для переселенців

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!