У Франківську відреставрували 250-літній іконостас (ВІДЕО)

 • Працівники Музею мистецтв Прикарпаття завершили реставрацію 250-літнього іконостасу. Вона тривала упродовж п’яти років.

  Зараз працюють над іншим сакральним твором – ангелом, пише “Суспільне Карпати”.

  250-літній іконостас із церкви села Яглуш, що на Рогатинщині, потрапив до Музею мистецтв зі складу культового майна 40 років тому.

  “Зрозуміло, що вони в дуже поганому стані там були, тому що ніхто за ними не дивився. Багато ікон, частин іконостасів узагалі стояли на вулицях, нищилися”, — каже головний зберігач фондів музею Віктор Доскалюк.

  Зараз роботи з відновлення частини іконостасу майже завершили, залишилося вмонтувати ікони. Завідувач сектору реставрації Музею мистецтв Прикарпаття Зеновій Крок, який працював з іконостасом, згадує — тричі обробляли дерево від жука-шкідника, що часто псує твори мистецтва.

  При реставрації основне — максимально зберегти автентичність, законсервувати твір і не квапитися на будь-якому етапі, каже Зеновій Крок.

  У лютому чоловік почав реставрувати дерев’яного ангела, який був завершенням вівтаря у римо-католицькому костелі Непорочного Зачаття Діви Марії.

  Зараз — це приміщення Музею мистецтв Прикарпаття. Найбільше часу реставратор витратить на те, щоб почистити скульптуру.

  До теми:  У костелі в Городенці знайшли фрагменти унікальних скульптур (ВІДЕО)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!