У Франківську відзначили 150-річчя всеукраїнського товариства “Просвіта”

 • У неділю, 9 грудня, в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк урочисто відзначили 150-річчя заснування ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

  Урочистий захід розпочався із звучання Гімну України, також були покладені квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та першому голові Станіславської «Просвіти» Євгену Желехівському.

  “Країна не може бути успішною, якщо вона не використовує фундаменту просвіти. Слово “просвіта” не перекладається на інші мови, воно таке близьке, українське і має надзвичайно велике значення. На мою думку – це ті найвищі цінності, які ми вкладаємо в людину, освіту, серце й душу. Напевно жодна техніка, сучасні технології не дали б очікуваного ефекту, якщо б ми не інвестували в людину та її розвиток”, – сказала Марія Савка, перша заступниця голови ОДА.

  Керівники області вручили представникам обласних, районних, міських, сільських об’єднань Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка медалі «За заслуги перед Прикарпаттям», грамоти облдержадміністрації і обласної ради, управління культури національностей та релігій ОДА.

  На сцені філармонії виступили народні артисти та творчі колективи. Також цього дня просвітянам області, керівникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування вручали найвищі нагороди Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

  А ще в неділю на будівлі обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка по вулиці Грушевського було урочисто відкрито меморіальну дошку, яку встановлено з нагоди 150-річчя створення цього об’єднання.

 • Нагадаємо, у Франківську “Просвіта” відсвяткувала 25-річчя відновлення своєї діяльності .

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!