Водії франківських маршруток знову потрапляють у скандали через відмову безкоштовно перевозити учасників АТО.
Уже неодноразово траплялися випадки, коли водії маршруток вимагали гроші за проїзд в учасників АТО. Зазвичай, учасники АТО, яким відмовили у безкоштовному проїзді повідомлять громадськість про це в мережі Фейсбук.
“Галицький кореспондент” писав, про водіїв маршрутів №67, №60, №29, які вимагали грошей за проїзд з учасників АТО.
Хоча, ще 24 вересня заступник директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук доповів, що є домовленості з перевізниками, за якими всі учасники АТО будуть безкоштовно перевозитись у маршрутках. Тоді ж мовилося про те, що потрібно у всіх маршрутках встановити таблички, де вказуватиметься, що учасники АТО та члени сімей загиблих в АТО бійців, мають право на безкоштовний проїзд у маршрутках. Так і сталося. У маршрутках є відповідні таблички. Однак, як бачимо, водії все одно встановлюють свої правила.
Нещодавно учасник АТО Руслан Мехін у спільноті “Комуналка ІФ” повідомив про те, що сьогодні водій маршрутки №69 відмовив йому у безкоштовному перевезенні.
“Їхав 30.11 о 17:20 на курси водіння, сів на вул. Хіміків у 69 маршрутку. Водій худорлявий такий, з сивим, коротко стриженим волоссям. Сам учасник бойових дій АТО. Заходжу, показую візитку, відповідь: “У мене вже є троє”. Я відповідаю йому, яка у мене категорія, відповідь: “Це немає значення”. Більше нічого я не пояснював, пішов, сів і поїхав.
Скільки цей сором буде продовжуватись. Одні маршрутки возять, інші – ні. Провести тоді інструктаж, як перевізників, так водіїв. Багато товаришів з нашого міста також подібне розказують. Якщо є закон, який перевізники та водії повинні дотримуватись, то недотримання – це порушення, яке тягне відповідальність. Є пільга, є посвідчення, все можна перевірити. Прохання вплинути на ситуацію. Це сором, постійно пояснювати. Сміх, потрібно вирішити і змусити виконувати раз і назавжди. І хто вказав ті обмеження до трьох осіб. Дозволяє пільга безоплатний проїзд – їдеш, ні – ідеш пішки.
Вимоги по оплаті є, а надання послуг яке? Курять за кермом, форми одягу немає, в маршрутках брудно та не прибрано (окрім можливо деяких), їзда з неодноразовим порушенням правил дорожнього руху. Рівень послуг, також повинен рости, відповідно до оплати”, – йдеться у повідомленні.
А й справді, скільки часу ще треба, щоб водії маршруток почали дотримуватись встановлених вимог?