Рідкісні операції на серці без розсічення грудини проводить кардіохірург Тарас Гудзенко.
Зараз основним завданням для лікаря є збільшення кількості таких мініінвазивних оперативних втручань. Про це інформують у пресслужбі Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківської міської ради.
«Це порятунок серця з максимальним результатом та мінімальним дискомфортом для пацієнта, повна працездатність якого наступає через тиждень після проведення операції», – говорить кардіохіохірург.
Свій лікарський шлях Тарас Гудзенко розпочав у 2009 році. Великий вплив у здобутті наукового та практичного досвіду на нього справив покійний польський професор Мар’ян Зембала, який в свій час створював умови для професійного розвитку українських лікарів.
Основні види операцій на серці, які щодня здійснює Тарас Гудзенко: протезування, реконструктивна хірургія клапанів серця, коронарне шунтування, операції на висхідному відділі аорти.
Зараз хірург активно співпрацює з київським професором Олександром Романюком, спільно з яким проводить унікальні кардіохірургічні операції.
Нещодавно вдесяте лікарі успішно здійснили операцію Росса, при якій уражений аортальний клапан замінили на власний клапан легеневої артерії пацієнта (аутографт).
«Операція Росса є альтернативою протезування, її ефективність доведена. Пацієнти повертаються до нормального способу життя без обмежень і приймання ліків», – говорить Тарас Гудзенко.
Лікарі також здійснили операцію щодо закриття відкритої артеріальної протоки у дорослого.
«Зазвичай таку ваду оперують у ранньому дитячому віці, нашому пацієнту 18 років. Проведення операції дозволить запобігти розвитку легеневої гіпертензії у пацієнта», – говорить Гудзенко.
Нещодавно Тарас Гудзенко брав участь у конференції з трансплантології, також доповідав на всеукраїнському зʼїзді асоціації серцево-судинних хірургів України про мініінвазивні операції в ЦМКЛ.
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного