Усі камери, які розташовані на дорогах міста, подаватимуть інформацію до потужного дата-центру, а звідти – до патрульної поліції.
Новий безпековий центр відкрили в Івано-Франківську. Відтепер правопорушників або винуватців ДТП, які після скоєного вирішили втекти, розшукати буде нескладно.
“Це важливий крок для безпеки людей. Для того, щоби в час війни і в час надзвичайних ситуацій ми і правоохоронні органи могли правильно реагувати. Тому дякую Європейському Союзу. Тут жодної копійки з міського бюджету не використано, 100% фінансування Європейського Союзу і ми маємо потужний центр безпеки. А далі це будуть оптоволоконні лінії, додаткові камери. Але сьогодні ми вже допомагаємо і розшукуємо автомобілі, які вчинили ДТП або викрадені та багато інших речей, які ми можемо робити завдяки такому центру”, – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Дата-центр передали на баланс КП “Муніципальна інспекція”. В офісі працюватимуть кілька операторів, які оперативно реагуватимуть та передаватимуть всю необхідну інформацію патрульній поліції. До цього у місті вже працював безпековий центр, утім він не був таким сучасним та потужним. Інформацію доводилось обробляти тиждень або більше. Зараз інспектори зможуть передавати дані ледь не в ту ж хвилину, коли вчинили злочин.
“Він допоможе і суттєво спростить роботу правоохоронних органів. Це виводить на інший технічний рівень наші можливості, тобто в оперативному реагуванні та знаходженні порушників і автомобілів, які скоїли ДТП чи наїзди на пішоходів і поїхали з місця пригоди. Це нова сучасна база. В місті щось працює на цей момент на нашій базі, працює щось схоже, але це в рази, скажімо так, краще і потужніше. Оператори будуть працювати за моніторами і, якщо система зреагувала, що створилась якась ситуація, оператор автоматично по протоколах взаємодіє і буде передавати тим службам, які цим займаються”, – каже директор КП “Муніципальна інспекція” Михайло Шутак.
Реалізувати проєкт вдалося Департаменту інвестиційної політики, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Івано-Франківської міської ради. Директор департаменту Ігор Попадюк розповідає, ще 2018-го під час робочої поїздки до румунського міста Бая Маре вперше побачив роботу такого потужного та масштабного дата-центру. Тоді ж наше місто подало проєкт у межах програми “Україна-Румунія” на створення такого ж безпекового офісу в нас.
“Цього року Європейський Союз прийняв рішення, що в таких умовах, в яких зараз перебуває Україна, співфінансування для реалізації цього проєкту було скасовано і ЄС вирішив покрити всі кошти, які необхідні були. А це ремонт, закупівля обладнання, навчання персоналу. В межах проєкту ми доставили нових 45 камер до вже існуючих. А всі існуючі будуть перепідключені на цей дата-центр, де за допомогою програмного забезпечення, теж закупленого, ліцензійного, дорогого ми зможемо розпізнавати тип, номерний знак машини, колір машини, співставляти їх з базою даних МВС, чи ця машина в розшуку, чи здійснювала якісь порушення, чи вона була задіяна в якомусь ДТП, а також будемо розпізнавати обличчя людей і розшукувати злочинців”, – розповів директор Департаменту інвестиційної політики, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Ігор Попадюк.
Ще до офіційного відкриття дата-центру муніципальні інспектори освоювали нове обладнання та механізми його роботи. За результатами роботи кількох днів у патрульній поліції резюмували: новий дата-центр і справді покращить роботу з розшуку правопорушників.
“Чому важлива швидкість, бо ми розуміємо, що в нас у місті є багато машин, які проїжджають транзитом, тобто вони приїхали, щось вчинили та ввечері їх може вже не бути. Раніше можна було отримати відео, наприклад протягом тижня. Зараз тут потужні сервери, потужні комп’ютери, і більша кількість працівників. Тому, я сподіваюсь, що це можна буде зробити, якщо не онлайн відразу нам перекинуть те відео, або встановлять той транспортний засіб і ми його вже зможемо розшукувати, то протягом години ми побачимо. Будуть і відеодокази, якщо винуватець не буде погоджуватись і казати, що його там не було, чи він того не робив. То ми швидко будемо мати відеодокази й, відповідно, зможемо притягнути людину до відповідальності”, – резюмував начальник управління патрульної поліції в області Олег Костенко.
Наразі у дата-центрі працює необхідна кількість інспекторів Муніципальної інспекції. І такої кількості, запевняють тут, достатньо, щоб “очі” Івано-Франківська контролювали безпеку в місті.
Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно? Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами
Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного