В Івано-Франківську відбувся допремʼєрний показ фільму «Довбуш»: історія боротьби за свободу і кохання

 • З 24 серпня фільм «Довбуш» можна переглянути у кінотеатрах країни, а сьогодні відбувся допремʼєрний показ в Івано-Франківську.

  Перед показом режисер і актори поспілкувалися з журналістами. У стрічці «Довбуш» зіграли актори з Франківщини: Олексій Гнатковський та Ростислав Держипільський.

  «Важко говорити про підтримку українського кіно, якщо глядач не купує на нього квитки. Важливо також те, що фільм виходить у прокат перед Днем Незалежності», – зауважив міський голова Руслан Марцінків.

  Продюсер фільму Максим Осадчий поділився, що кінострічка «Довбуш» – це наша енергетика, затятість і впертість, яка відчувається по всій Україні.

  «Кожен з нас може переказати легенду про Довбуша. Відомий історик Володимир Грабовецький зробив дослідження, які довели, що постать Довбуша – реальна. Фільм про славу, яка може руйнувати тих, хто до неї прагне, і про героїв, аби мати приклад як боротися за свободу», – каже він.

  Український театральний режисер і актор, народний артист України, директор Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський пригадав момент, коли йому запропонували участь у стрічці.

  «Я розумів, що не пробачу собі, якщо відмовлюсь грати роль у цьому фільмі.

  Все, що стосується гір і Довбуша – це для мене є святим. Навіть якщо це не головна роль. Знімати фільм – це важка робота, титанічна», – зазначив актор.

  У свою чергу Олексій Гнатковський, заслужений артист України, наголосив на тому, що у час повномасштабної війни, коли ми маємо Героїв – Збройні сили України, важливо з часом їх імена не перетворити на статистику, а пам’ятати.

  «Важливо, аби не було після нашої перемоги втраченого суспільства, як це було після Першої світової війни. І це виклик для нас з вами», – говорить Гнатковський.

  У «Довбуші» події відбуваються в Карпатах на початку 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками.

  У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив.

  І розрослася легенда про карпатського лицаря Олексу. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як здурив смерть.

  До теми: Калуський медик отримав відзнаку цілителя Пантелеймона

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!