У Франківську за розстріляними націоналістами проведуть декілька панахид

 • Сьогодні, 15 листопада, в Івано-Франківську відбулось засідання виконавчого комітету. Одним із питань порядку денного став план заходів, щодо дня вшанування памяті страчених націоналістів.

  Так, 17 листопада в приміщені обласної філармонії ім. І. Маланюк об 11.00 годині проведуть реконструкції подій 14 – 17 листопада 1943 року «Шаріка» – оперета, що переросла в трагедію.

  А на вулиці Страчених Націоналістів, 7 о 13.30 год відбудуться панахиди за розстріляними українськими патріотами, за участі громадкості.

  Також в храмах міста проведуть панахиду та поминальні богослужіння за розстріляними націоналістами. До проведення заходів впорядкують територію біля пам’ятника страченим націоналістам, встановлять розети з державними і червоно-чорними прапорами з чорними стрічками. На заходи витратять близько 80 тисяч гривень, більша частина з яких пійде на друк книжки «Осяяння».

  Нагадаємо, 14 листопада 1943 року в Станіславському театрі відбулася прем’єра оперети «Шаріка». Близько 17.30 до залу ввійшли гестапівці, агенти і перекрили всі входи і виходи. Чотири поліцаї піднялися на сцену і один з них наказав припинити виставу. Слово до глядачів взяв помічник шефа гестапо Оскар Брандт, який заборонив публіці розмовляти між собою.

  Коли вороги робили обшуки, то перед задніми рядами знайшли два пістолі і гранати. У коридорі театру пролунали постріли. Одного есесівця було поранено. Людей тримали на перевірці цілу ніч.

 • Гестапо затримало близько 100 осіб. 4-ох осіб скрутили і назвали членами ОУН, 15 осіб засуджено до страти. О 13.30 їх вивели під стіну єврейської синагоги і вбили.

  Читайте також: В Івано-Франківську вже готуються до новорічної ночі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!