У Франківську за розтрату бюджетних мільйонів судять екс-чиновника ОДА

 • Сьогодні, 16 січня, в Івано-Франківському міському суді колишній заступник директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Мочерняк оскаржує запобіжний захід.

  Його підозрюють у підробленні документів на спорудження 12 військових фортифікаційних споруд у Донецькій області. Ці роботи мала виконувати його фірма ТзОВ “Глобалкарпати-Еко”, однак спорудили їх працівники держлісгоспів, райдержадміністрацій та інші особи безкоштовно, а фірма за начебто виконані роботи отримала 6,6 мільйонів гривень.

  Суддя Польська постановила взяти підозрюваного під варту із можливістю внести заставу у розмірі 555 900 грн, однак він з цим не згідний.

  «Я вважаю, що прокурор необґрунтовано та безпідставно визначає розмір шкоди як 6,6 млн грн, цифра геть необґрунтована та непідтверджена. Зі сторони обвинуваченого ризики нічим не доведені, суд дійшов помилкового висновку, що підозрюваний може переховуватися: він здав свій закордонний паспорт і за межі населеного пункту не виїде, адже служить у ЗСУ», – розповів захисник підозрюваного Олександр Оленченко.

  Захисник також сказав, що він здивований тим, що за чотири роки встановили лише єдиного підозрюваного і саме на нього хочуть покласти всю матеріальну відповідальність

  “Роботи фірма виконала у повному обсязі, і потім нас всі похвалили. Я не знаю, хто вкрав ті гроші і не розумію, чому через чотири роки виникає це питання. Я сам хочу дізнатися, що сталося і сприятиму слідству. Роботи виконувала моя фірма, мої працівники”, – пояснив сам підозрюваний Роман Мочерняк.

  Суд почав цікавитися у прокурора, що змусило змінити правову позицію і вимагати більшої застави для підозрюваного саме зараз. «При прийнятті рішень ми всі керуємося законом, а не суспільним інтересом. Розмір застави не може бути непомірним для підозрюваного. Ви маєте надати довідки, які свідчитимуть про статки підозрюваного»,-звернувся до прокурора суд.

  Прокурор сказав, що в Мочерняка були високі посади, тому він міг заробити статки, втім підтверджень цьому немає.

  Зрештою суд відмовив у позові та залишив запобіжний захід без змін. Однак, як відомо, Роман Мочерняк сплатив заставу та вийшов із СІЗО.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!