У Франківську з’явиться автобус із книгами та планшетами

 • Сьогодні, 4 квітня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків провів бізнес-сніданок із представниками різних галузей. Захід відбувся за участі видавництв та поліграфічних студій.

  Про це він повідомив у соціальній мережі.

  За його словами, представники галузевого бізнесу скаржаться на велику конкуренцію зі сторони столичних та інших підприємств-гігантів. Вони друкують великими тиражами і відповідно ціна примірника стає нижчою. Там видають продукцію з цілої України, тому маленькі місцеві виробники не витримують такої конкуренції.

  На це міський голова відповів, що місто сприяє розвитку локального бізнесу. Зокрема, коли йдеться про видавництво книг чи іншої поліграфічної продукції, до якої долучається міська рада, звертаються саме до наших друкарень. Він також закликав всі поліграфічні підприємства долучитись до фестивалю «Слово», що відбудеться у травні цього року і в такий спосіб зайвий раз популяризувати свою продукцію.

  Також на бізнес-сніданку розповіли про ідею запуску книжкобусу.

  “Проект зараз – на стадії реалізації, однак відповідний транспорт КП «Електроавтотранс» вже підготував. У цьому книжкобусі будуть книги, планшети, знайдеться місце і для книг франківських видавництв. Там проводитимуть зустрічі з літераторами, автобус мандруватиме містом й відвідуватиме різні навчальні заклади”, – додає мер міста.

 • Окрім того, представники друкарень запропонували ще одну цікаву ініціативу. Все більше популярності у світі набирає так званий «буккросинг». У громадських місцях ставлять стенди з книгами. Кожен охочий може взяти й почитати, а тоді повернути видання, що йому до вподоби. Надалі вони хочуть працювати з містом над створенням такої мережі. Поки домовились про облаштування презентаційного стенду місцевих видавництв, де можна буде ознайомитись з продукцією та при бажанні придбати книгу.

  Нагадаємо: Марцінків хоче, щоб франківські бібліотеки відсканували та виставили в Інтернет рідкісні книги.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!