У Франції заговорили про шкільну форму після заборони мусульманських суконь-абая

 • На їх думку школа має бути тим місцем, де належність дитини до певної релігійної групи чи її соціальний статус не мають демонструватися, і чим менш очевидними вони є, тим більше рівності між учнями, а шкільна форма може це забезпечити.

  У Франції почалася дискусія про запровадження шкільної форми для уникнення суперечок про одяг після того, як урядовим рішенням у школах заборонили мусульманські сукні-абая як такі, що вказують на релігійні погляди.

  Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Le Figaro.

  Пропозицію про шкільну форму озвучив міністр освіти. Після того на підтримку ідеї висловилися очільники вже кількох міст та регіонів, серед останніх – президентка ради регіону Пеї-де-ля-Луар Крістель Морансе.

  Одночасно деякі депутати від лівих партій назвали ідею зі шкільною формою “ретроградною”.

  У південному місті Перпіньян директори кількох початкових шкіл зголосилися невідкладно запустити експеримент зі шкільною формою, яка була б ідентична для усіх учнів, та вже анонсували батьківські збори з цього питання, пише France Bleu.

  Водночас деякі приватні заклади, зокрема приватні ліцеї (у Франції це загальна назва для старших класів), з власної ініціативи вже тривалий час використовують форму.

  Опитані учні одного з паризьких ліцеїв називають перевагою те, що їм не доводиться довго підбирати гардероб на кожен день і те, що завдяки формі не помітно, хто з більш заможної родини. Водночас форму критикують за неможливість проявити в одязі власний стиль і особистість.

  Нагадаємо, з початком нового навчального року у французьких державних школах заборонили носити традиційну мусульманську сукню-абая, що закриває усе тіло. Глибоко віруючі представники мусульманської спільноти називають це дискримінацією.

  Президент Франції Емманюель Макрон захищає урядове рішення, наполягаючи, що школа має бути світською в інтересах усіх громадян.

  Читайте також: Франція хоче заборонити одноразові електронні сигарети

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!