У Галичі обговорили майбутнє старовинних церков

Рік тому було проведено два всеукраїнські відкриті архітектурні конкурси на консервацію та музеєфікацію фундаментів собору Успіння Пресвятої Богородиці з можливою відбудовою храму, а також на облаштування Галицького дитинця.

Переможцями оголошених конкурсів стали фахівці творчої майстерні «Sulyk Architects» (Сулик Архітектс) з м.Львів.

Вони представили два архітектурні проекти «Музеєфікація з наступним пристосуванням, реабілітацією фундаментів Собору Успіння Пресвятої Богородиці — пам’ятки культурної спадщини національного значення Івано-Франківської області з можливістю відновлення духовного храму» та «Комплексна організація простору та благоустрій відпустового місця Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос Галицького району Івано-Франківської області».

За сприяння народного депутата України Михайла Довбенка на реалізацію цих проектів у 2019 років із Державного бюджету виділено 12 млн. грн. (відповідно по 6 млн. на кожен проект).

19 квітня 2019 року в приміщенні візит-центру в м.Галичі відбулася нарада, у якій взяли участь народний депутат України Михайло Довбенко, керівники Галицького району Микола Попович і Павло Андрусяк, міський голова Орест Трачик, генеральний директор НЗ «Давній Галич» Володимир Костишин, керівник виконавчої дирекції «Міжнародного благодійного фонду відновлення Галицького Успенського собору» Зіновій Шкутяк, фахівці та консультанти з будівництва та архітектури.

Під час дискусії було напрацьовано алгоритм спільних дій та прийнято низку важливих рішень, які дадуть можливість досягнути у 2019 році всіх поставлених цілей.

Детальніше про ситуацію читайте у статті “Возвеличити Галич”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!