У Галицькому районі мешканці та місцева влада обговорили будівництво свиноферми

 • Учора, 3 вересня, у селі Насташине Галицького Району відбулася нарада щодо будівництва свиноферми.

  У обговоренні взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин, голова райдержадміністрації Микола Попович,  керівники профільних структурних підрозділів ОДА та РДА, представники відповідних служб, а також жителі сіл Насташине та Конюшки Рогатинського району, інформує Івано-Франківська ОДА.

  Приводом для зустрічі стало будівництво на межі цих сіл свиноферми, яке на думку місцевих мешканців, є незаконним і розпочато без врахування думки громади. Днями, на знак протесту, люди перекрили дорогу «Івано-Франківськ – Львів» в с.Насташине.

  На початку зустрічі Іван Андріїшин проінформував присутніх, які рішення були прийнято для розв’язання цієї проблемної ситуації. Зокрема,  голові Галицької РДА дали доручення внести відповідні зміни до розпорядження про надання дозволу на розроблення детального плану території.  Держгеокадастру доручено провести повторне обстеження території щодо зняття верхнього шару ґрунту, оцінити розмір завданих збитків та долучити до справи Нацполіції,  яка порушила кримінальне провадження за ст.254 Кримінального Кодексу України про безгосподарське використання земель. Також на ім’я прокурора області Олександра  Стратюка надіслано лист з проханням перевірити законність надання у власність виділених земельних ділянок. Крім цього, інспектуючі служби області заборонили підряднику проводити будь-які підготовчі роботи до затвердження відповідної робочої документації.

  «Будь-яке будівництво повинно здійснюватися в межах закону і обов’язково з врахуванням громадської думки та отримання всіх дозвільних документів», – переконує голова Галицької РДА Микола Попович.

  Думка ж місцевих жителів під час обговорення була категоричною – вони виступають проти будівництва біля їх населених пунктів свинокомплексу, оскільки це, на їх переконання, призведе до погіршення екологічної ситуації в цій місцевості.

  Нагадаємо, що на прикарпатських свинофермах посилили контроль через спалах африканської чуми на Львівщині.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!