У Галицькому районі створили ще одну опорну школу

 • 30 березня на сесії Галицької районної ради розглянули питання про створення опорної школи.

  Опорним закладом визначили Галицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 імені Ярослава Осмомисла. А от з філіями все виявилося не так просто. В проекті рішення зазначалося, що філіями, які виконуватимуть функції закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів будуть:

  – філія №1, яка знаходиться за адресою: вул. Львівська,4, м. Галич;

  – філія №2, яка знаходиться за адресою: вул. Зарічна, с. Німшин, Галицький район;

  – філія №3, яка знаходиться за адресою: вул. Шкільна,1, с. Придністров’я, Галицький район.

  Однак на сесію завітало багато батьків та вчителів з с. Німшин, які виступили проти такої реорганізації. Як компроміс, голова райради Павло Андрусяк запропонував зробити філією №2 не Німшинську школу І-ІІ ступенів, а Демешківський НВК.

  Однак керівник відділу освіти Іван Матейко зауважив, що засновником Демешківського НВК є сільська рада, а не районна рада. Тому для того, щоб реорганізувати його та зробити філією, потрібне погодження сільської ради.

  «Це суттєве зауваження. Є пропозиція проголосувати за це, щоб утворити опорну школу і звернутися до Демешківської сільської ради висловити свою позицію щодо цього. Якщо ми не будемо мати згоду, то повернемося до цього питання», – зазначив Павло Андрусяк.

  Тож депутати підтримали його пропозицію і проголосували за визначення опорної школи і її філій у новій редакції.

  До теми: У Галицькому районі ще не визначили, які дороги треба ремонтувати

  Питання про  визначення опорної школи мали розглянути ще на минулій сесії 9 лютого. Тоді голова РДА Микола Попович запропонував внести на розгляд сесії проект рішення про утворення опорної школи, хоча президія в такому формулюванні не рекомендувала його вносити в порядок денний.

  «Я прошу сьогодні проголосувати та утворити опорну школу, а освітянській комісії доручити на березневу сесію винести узгоджений порядок філій», – додав він.

  Проте заступник голови райради Любов Гордійчук попросила депутатів вивчити питання до березня, порадитися з сільськими радами і вже тоді розглянути його.

  «Кажуть, що треба брати, як філії заклади в Німшині і Придністров’ї, а я кажу, що є ближчі села. Але це має бути вирішене з людьми. Я дуже не правила вчинила раніше, коли ми утворювали школи, але там не було дітей. А тут є майже 40 дітей, то як ми можемо не враховувати думку виконкому, людей, депутатів? Галицька опорна школа має бути створена обов’язково, але треба правильно підібрати філії, щоб з нас не сміялися люди», – звернулася вона до депутатів.

  Однак думки депутатів розділилися, одна наполягали на тому, щоб розглядати його зараз, а інші пропонували ще почекати і вивчити питання. Зрештою голова райради поставив пропозицію голови РДА Миколи Поповича про внесення цього питання у порядок денний на голосування. Однак воно не набрало достатню кількість голосів. Це не сподобалося частині депутатів, тож вони запропонували повернутися до цього питання і ще раз проголосувати, але і це не набрало достатню кількість голосів.

  Голова райради Павло Андрусяк зазначив, що створення опорної школи означатиме збільшення фінансування, адже держава буде давати кошти на її модернізацію. Але проблеми в тому, що вона не може бути без філій. «Це означатиме, що в них більше не буде директора. А буде керівник філій. Якщо це школа І-ІІІ ступенів, то вона стане двоступеневою. Це означає, що частина вчителів можуть втратити роботу, а старшокласники будуть вже ходити не в цю школу, а в опорну», – наголоси він.

  Також Андрусяк зауважив, що у перспективному плані визначено 5 опорних шкіл в Галицькому районі: Більшівцівська і Дубівецька вже утворені, а потрібно створити ще Галицьку, Комарівську і Задністрянську.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!