У геріатричному пансіонаті Івано-Франківська облаштують сучасну медіатеку

Ідея створення у геріатричному пансіонаті Івано-Франківська сучасного креативного артпростору з’явилася декілька місяців тому.

Досі в будівлі була кімната-бібліотека, у якій десятки років не проводили ремонт. Оскільки в Університеті Короля Данила є факультет архітектури будівництва та дизайну, саме до викладачів та студентів цього факультету і звернулися з проханням допомогти розробити проєкт майбутньої медіатеки.

«У приміщенні уже проведено основні ремонтні роботи. Згодом тут буде бібліотека, книги можна буде читати і в самій кімнаті медіатеки, і брати до своєї кімнати. Для підопічних закладу, які мають проблеми із зором, буде обладнане спеціальне місце з можливістю прослуховувати аудіокниги. Також буде екран, на якому можна буде переглядати фільми, встановлене караоке для тих мешканців, які люблять співати”, – розповів керівник закладу Віталій Яворський.

А ще тут обладнають два місця, де будуть комп’ютери з можливістю виходу в інтернет – щоб підопічні пансіонату могли за допомогою відеозв’язку поспілкуватися з рідними, друзями, сусідами чи просто знайомими людьми.

Майбутня медіатека стане сучасним простором, налаштованим не на старість, як звично буває в будинках для літніх людей, а на творчість, розвиток, на цікаве життя.

«Основна вимога, яку поставили перед нами – приміщення медіатеки має бути розрахованим на маломобільних людей. Ми вирішили запропонувати столи-трансформери, висота яких може збільшуватися чи зменшуватися, залежно від потреби, а ще такі стелажі, аби не складно було дотягнутися до книжок. Усі ці нюанси ми враховували при розробці проєкту. Працювати над проєктом було цікаво, адже дуже хотілося чимось допомогти людям, які живуть в геріатричному пансіонаті», – розповів викладач Університету Короля Данила Андрій Гончарик.

Читайте також: Пожертвуй гроші і познач друга –  у Франківську запустили благодійний флешмоб

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!