У горах відновлюють маркування на Східно-Карпатському туристичному шляху

 • У Ґорґанах відновлюють маркування на Східно-Карпатському туристичному шляху.

  Про це “Суспільному Карпати” розповів гірський рятувальник і волонтер Василь Фіцак.

  “З 2003 року до 2014 промаркували більш ніж 200 пішохідних маршрутів загальною протяжністю майже дві з половиною тисячі кілометрів. Але кожен маршрут потребує відновлення щонайменше один раз у чотири-п’ять років, — розповідає чоловік. — Це відновлення знаків, вказівників, табличок. Іноді знаки пошкоджуються, втрачаються, падають. Вони теж потребують свого обслуговування як дороги чи магістралі”.

  За словами Василя Фіцака, відновлення маркування на Східно-Карпатському шляху він розпочав ще минулоріч. Тоді вдалося поновити 87 кілометрів маршруту. Цьогоріч, каже, ставить за мету — 100 кілометрів. Здебільшого чоловік працює самотужки, однак іноді допомагають волонтери.

  Маршрут, на якому поновлюють маркування, починається на Торунському перевалі і закінчується у селі Шепіт. Крім того, відновлюватимуть також маршрути біля сіл Дземброня та Бистрець.

  За день, мовить Василь Фіцак, можна відновити від 3 до 10 кілометрів туристичного шляху: “Якщо рівнинна місцевість, то за день можна відновити 10 кілометрів, якщо гірська — 5-7, або й 3, якщо треба щось прочищати”.

 • Повністю відновити маркування на маршруті рятувальник планує до осені.

  До теми: У Карпатах готують ультрамарафон на унікальній трасі з підвищеннями

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!