У Городенці ремонтують Вірменський костел

 • Завершується реалізація проєкту щодо ліквідації аварійності та збереження пам’ятки архітектури місцевого значення у Городенці — Вірменського костелу.

  Ініціатива втілюється в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна», інофрмують у міській раді.

  Зараз перекрили частину даху, який знаходився у вкрай аварійному стані, і міг, за думкою експертів, не витримати до наступного року.

  Основна мета проєкту полягає у створенні умов для збереження і популяризації Вірменського костелу в Городенці, як частини історико-культурної спадщини Карпатського регіону.

  «Вірменський костел є справжньою окрасою міста. Однак, будівля в теперішній час знаходиться в критично аварійному стані, і є великий ризик її руйнування через замокання, тому і виникла ідея проєкту. Це дозволить не тільки зберегти пам’ятку, а й використовувати її як туристичну атракцію, а в майбутньому створити на її базі музей сакрального мистецтва» — зауважив голова Городенківської громади Богдан Кобилянський.

  «Варто зазначити, що над проєктом працювали весь 2021 рік. — каже керівниця Відділ проєктів та міжнародного співробітництва Городенківської громади Марія Здріла, — І на сьогодні, ремонтні роботи з усунення аварійності частини даху, яку необхідно було зробити в першу чергу, завершені. Але ми не плануємо обмежується лише цим проєктом, більше того, є амбітна мета — усунути аварійний стан будівлі в цілому та розпочати його реставрацію».


 • Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах «Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад – 2021 2.0» спільно з Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами.

  Читайте також: У Коломийському ліцеї відкрили відремонтований спортзал (фото)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!