У Хмельницькому повністю скасували вивчення російської в школах

 • Про це у коментарі “Українській правді” повідомив директор департаменту Роман Миколаїв.

   “Підтверджую вам, що нашою позицією була відмова у загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницького від вивчення російської. Дійсно, це була позиція міського голови, але ми це здійснили, коли було бажання на те батьків, і коли вони підтвердили це відповідними заявами”, – сказав Миколаїв.

  Він додав, що до міської влади з цього приводу надійшло близько 20 колективних звернень від батьків та  громадських об’єднань.

  За словами Миколаїва, вчителів російської мови у зв’язку зі скасування відповідних уроків не звільнять – вони викладатимуть світову літературу.

  Рішення про скасування уроків російської у школах не приймалося на засіданні міської ради, його прийняв департамент.

  “Це не є питання відання міської ради взагалі”, – сказав Миколаїв.

  Він додав, що російську мову можуть повернути у школи на вимогу батьків, але за двох умов.

 • “Звісно. І не тільки російську. Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше, ніж 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. У принципі у нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати”, – сказав Миколаїв.

  При цьому він додав, що на вимогу батьків з програми не можуть виключити англійську мову, математику чи інший з обов’язкових предмет.

  Нагадаємо, нещодавно в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола школи №3 з поглибленим вивченням російської та польської мов.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!