Сьогодні, 6 жовтня, відбулося чергове засідання сесії Хриплинської сільської ради. Серед важливих питань, які розглянули сільські депутати, – виділення земельних наділів учасникам АТО, надання їм матеріальної допомоги, а також виконання сільського бюджету за 9 місяців та про уточнення бюджету. На сесії були присутні 13 з 16 хриплинських депутатів.
Проте хриплинські депутати вирішили не розглядати питання по порядку, а почали із виділення земельних ділянок учасникам АТО.
Спершу сільські депутати розглянули питання про виділення землі у розмірі 25 соток бійцеві АТО Андрієві Шаку.
«Всі зійшлися на тому, що є земельна ділянка Терлецької, ми дізнавалися чи немає спадкоємців у неї. Ми мали знімати хату з реєстру, бо вона непридатна для використання і тоді аж передавати ділянку у власність Андрію. Але ми проконсультуватися з юристами і вирішили піти по меншому колу – краще передати земельну ділянку Шаку разом з тим будинком. А він уже буде переоформлювати документи на себе», – зазначила землеупорядниця Наталія Ромак.
Проте тітку Андрія Шака Надію Грейду така ідея трохи обурила. Вона каже, що зараз вийде так, що Хриплинська сільська рада передала Андрієві будинок, проте він нежитловий. «Так вийде, що ви дали йому хату», – бідкається жінка.
«А що тут поганого, він що не заслужив?», – обурився і собі сільський голова. «Ну то дайте йому хату, а не те, що не підлягає для життя», – продовжила Надія Грейда.
Проте сільський голова сказав, що коли розмовляв з Андрієм на цю тему, то він погодився на таке. «Він може зробити реконструкцію того будинку, а може побудувати нову хату. Бо зараз як прийде хтось інший, то й ще й того може не бути. Але якщо хочете, то ми можемо йти і по великому колу», – сказав Роман Качмар.
У розмову втрутися і Роман Смігоровський, боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади, який прославився на всю Україну тим, що йому з побратимом вдалося захопити російський танк. «Ви крутите Андрієм, як жид сонцем», – розлютився Смігоровський.
Землеупорядниця переконувала, що це таки кращий варіант. А те, що там зараз безлад на подвір’ї, оскільки у хаті давно ніхто не живе, то треба «аби всі герої Хриплина взяли сокири та пішли наводити там лад. Я піду разом з ними. Бо він інвалід, він не може сам того зробити», – сказала Наталія Ромак.
Врешті-решт тітка Андрія Шака ще раз зателефонувала до нього та сказала, що Андрій згідний, щоб йому безкоштовно передали у власність цю землю з будинком, який не придатний для життя, але за умови, що йому допоможуть навести там лад, оскільки він сам не зможе цього зробити.
Допомогти зробити порядок на подвір’ї погодився і Роман Смігоровський, який запевнив, що АТОшники свого не залишать у біді.
Крім того, сільський голова наголосив, що вони не зволікали із прийняттям такого рішення.
«Витяг зареєстрували 16 вересня. Ще 14 днів він був на розгляді, тому не думайте, що ми тягнемо», – акцентував голова села.
Опісля хриплинські депутати одноголосно проголосували за виділення земельних ділянок учасникам АТО:
– Роману Смігоровському;
– Миколі Жовкевичу;
– Ярославу Левицькому;
– Олегу Вітенку;
– Василю Гінчуку;
– Віталію Маріяшу.
«Ні в одному селі не дали учасникам АТО стільки, як ми дали вам. Ми виконали свій борг перед вами», – зазначив насамкінець сільський голова Роман Качмар.
Нагадаємо: питання про виділення земельної ділянки одному з поранених військовослужбовців – Андрійові Шаку – тягнеться з жовтня минулого року. Він уже переніс п’ять операцій, у чоловіка роздроблена частина кістки на руці. Лікарі намагаються врятувати йому руку. Про це «Галицький кореспондент» писав у статті «Один у полі не воїн» та «Хриплин – село контрастів». Йшлося про те, що минулого року землевпорядник та сільський голова запевняли: аби дати землю – слід затвердити генплан Хриплина. На наступній сесії геплан не затвердили, питання надання земельної ділянки не розглядали, бо не було юриста. Після того, як до очільника Хриплина Качмара навідалися активісти «Правого сектора» і посадили його у бак, який раніше використовували для коптіння, то земельні ділянки для учасників АТО, як бачимо, знайшлися.