У Калуш харків’яни перевезли завод, де працевлаштують 100 людей

 • Підприємство, яке вивезло з Харкова 70 вагонів обладнання, збудувало завод у Калуші.

  Підприємство «Акваізол», яке в перші тижні повномасштабного вторгнення РФ релокувалося в Калуш, готується запустити новозбудований завод.

  До Калуша харків’яни привезли 70 вагонів виробничого обладнання, його розмістили у складських приміщеннях. Відтак вирішили споруджувати новий завод на площі 10 000 кв. м. Будівництво розпочали в грудні 2022 року, воно тривало рік, повідомляє Калуська міська рада.

  Зараз на заводі тривають пусконалагоджувальні роботи першої виробничої лінії, яка запрацює наприкінці квітня. Другу планують запустити в травні.

  Коли запрацюють обидві лінії виробництва, на завод планують працевлаштувати 100 людей. Лише двоє працівників – харків’яни, решта – місцеві. Також хочуть добудувати два приміщення – на п’ять і три тисячі квадратних метрів відповідно.

  «Лінія, яку ми змонтували в Калуші, виробляє основу для покрівельних матеріалів. Сировиною для неї є ПЕТ-пляшки. Ми будемо закуповувати їх та перетворювати на сировину. Такого виробництва в Україні немає. У Європі – це поодинокі випадки. Тому, я думаю, ми матимемо перевагу і зможемо конкурувати», – розповідає директор і власник релокованого з Харкова заводу Дмитро Файнер.

  Виготовлену продукцію – поліестерну сировину для покрівельних та гідроізоляційних матеріалів – калуське підприємство «Акваізол» експортуватиме до європейських країн.

  До теми: У Калуській громаді запрацювало соціальне таксі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!