У Калуші через ажіотаж за день продали майже 15 тонн солі

 • Паніка, яка спровокована повідомленнями про зупинку виробництва ДП «Артемсіль», спричинила до масового скуповування солі.

  Залишки солі на оптових базах громади станом на 24 травня складали понад 17 тонн, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на Калуську міську раду.

  Внаслідок ажіотажу магазини масово здійснювали додаткові замовлення солі і її залишки станом на кінець дня склали 2,7 тонн. Це без врахування великих торгових мереж, які завозять сіль централізовано, не здійснюючи закупівлю на гуртових базах громади.

  Добова норма споживання солі становить від 2 до 6 грам на одну людину. Таким чином у громаді за 4 дні було реалізовано з оптових баз солі, якої б вистачило для її споживання мешканцями протягом 40 днів.

  Керівниками гуртових підприємств торгівлі громади ведуться перемовини щодо постачання солі із-за кордону (Польща, Румунія, Німеччина та Італія). Наразі є діючий контракт із німецькою фірмою на доставлення солі з Польщі, за яким планується її надходження в місто до кінця наступного тижня.

  Мережа магазинів «Сільпо» забезпечила постачання італійської солі. На ринках міста реалізується сіль з Румунії та Польщі. Загалом, планові доставки солі до громади на наступний тиждень мають скласти декілька десятків тонн, що дозволить забезпечити сіллю мешканців громади в достатній кількості, а з врахуванням норм споживання вистачить на декілька місяців.

  Нагадаємо, монополіст “Артемсіль” через війну зупинив роботу: очікується дефіцит продукції

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!