У Калуші готуються підвищити тарифи на проїзд у громадському транспорті

 • 29 липня Калуська міська рада внесла зміни до плану підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік.

  Як пояснив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, на приміських автобусних маршрутах перевізники можуть встановлювати тарифи самостійно, а на міських – тариф затверджує виконком, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна“.

  Також, за його словами, буде пропозиція встановити різні тарифи при оплаті готівкою (найвищі), банківською карткою (нижчі) та Карткою калушанина (ще нижчі). Щоправда, Картки калушанина поки видають лише пільговикам, які користуються правом безоплатного проїзду.

  Як зросте вартість проїзду на міських автобусних маршрутах Калуша наразі невідомо. За словами Юрія Соколовського, кожен перевізник проведе свій розрахунок обґрунтованого тарифу, його перевірить аудитор і надасть свій висновок – таких розрахунків поки немає.

  Після цього перевізник має надати розрахунок виконкому, який напрацює відповідний проєкт рішення. Його винесуть на громадське обговорення та направлять на погодження до державної регуляторної служби. І лише після цього затвердять. Як правило, наголосив Юрій Соколовський, виконком затверджує нижчий тариф, ніж просять перевізники.

  Як йшлося на сесії, експерти погодять все, що порахують підприємці. А управління економічного розвитку має провести свій розрахунок. Зокрема для комунального автотранспорту.

  Втім може виявитися, що саме для комунального автотранспорту тариф виявиться найвищим. 

  До теми: у громадському транспорті Івано-Франківська подорожчав проїзд

  фото ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!