У Калуші готуються створити Асоціацію ОСББ

 • Калуські ОСББ планують піти шляхом Івано-Франківська і створити Асоціацію ОСББ. А вже вона утворить “револьверний” фонд, з якого поступово братимуться позики.

  Чи розглядають ОСББ міста такий варіант? Як розповів «Вікнам» голова ОСББ «Січове 15» Ярослав Косар, робота зі створення Асоціації ведеться, зокрема вже напрацьований проєкт статуту цієї організації, всі установчі документи та проєкт положення про “револьверний” фонд. Їх поширили серед голів ОСББ міста.

  Проте їхня позиція не є одностайною. Також питання створення Асоціації обговорюють на раді голів ОСББ, до складу якої входять керівники 20-ти із загальних 31 ОСББ Калуша.

  За словами Ярослава Косара, в багатьох голів ОСББ немає розуміння мети створення Асоціації. Зокрема, каменем спотикання стало створення “револьверного” фонду:

  «У голів ОСББ, а особливо це стосується нових будинків, є побоювання, що фонд хочуть створити під два ОСББ – “Січове, 15” і “Незалежність-К”, що всі гроші підуть на два будинки, а решту залишаться ні з чим».

  Лякає людей і необхідність сплати членських внесків в Асоціацію. Проте це мізерні суми. Наприклад, у Івано-Франківську розмір внесків становить 3 коп. з 1 кв. метра на місяць. Якщо міська рада і наповнить “револьверний” фонд, то сума буде невеликою: можливо півмільйона, максимум — мільйон.

  Крім того, за словами Ярослава Косара, вже є зацікавленість від будівельних підприємств і підприємців, які теж готові внести кошти в “револьверний” фонд. Натомість, вони отримають підряди на виконання робіт.

  “Револьверний” фонд є життєво важливим для ОСББ, переконаний Ярослав Косар, це по суті єдиний механізм фасування нагальних потреб ОСББ, причому не лише пов’язаних з програмою «Енергодім». Ярослав Косар акцентує:

  «Наше ОСББ раніше пройшло енергетичний аудит. Але оскільки для участі в програмі «Енергодім» потрібен енергетичний сертифікат, то ми виготовили і його — власним коштом. Коштує такий сертифікат 15-20 тис. гривень. У тій же Новій Каховці за рахунок “револьверного” фонду ОСББ вирішують багато проблем: беруть позички на благоустрій, на відмостку, бруківку, аварійні роботи тощо. Сьогодні бере одне ОСББ, завтра — інше, гроші крутяться і у підсумку виграють усі».

  Голова ОСББ «Січове 15» вважає, що зараз головам ОСББ потрібно не сваритися і сперечатися, а швидко утворити Асоціацію ОСББ, “револьверний” фонд та звертатися до міської влади щодо його наповнення. Створити Асоціацію бажано вже до Великодня.

  А якщо ОСББ не бажатимуть брати в ній участі, то Асоціацію створять 5-6 чи 10 ОСББ, одним словом усі, хто матиме таке бажання. Чекати невідомо чого і таким чином втрачати можливості — невиправдано. Зрештою і в обласному центрі не всі ОСББ увійшли до складу Асоціації.

  Нагадаємо, У Калуші майже 1300 сімей чекають на квартири

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!