У Калуші хочуть встановити 23-метровий пам’ятник

 • Вчора, 9 лютого, у Калуші відбувся відкритий архітектурний конкурс на кращий проєкт меморіального комплексу «Борцям за волю України» та прилеглої до нього території.

  Учасникам Конкурсу необхідно було врахувати співмасштабність пам’ятника з існуючою забудовою, благоустроєм прилеглих територій та передбачати заходи щодо візуального сприйняття та його огляд із проїжджої частини дороги, пишуть у міській раді.

  До конкурсу було допущено чотири проєктні пропозиції. З презентаціями своїх робіт виступили автори двох із них. Під час представлення проєктів члени конкурсної комісії та присутні в залі мали можливість задати авторам питання та надати пропозиції.

  За результатами конкурсу обрали переможців: І місце – Ігор Семак та Петро Пострильоний, ІІ місце – Степан Дутчин та Артур Антонов., ІІІ місце – Степан Федорин.

  Проєкт-переможець, у разі його реалізації, має шанс стати найвищим пам’ятником на Прикарпатті та зможе посперечатися зі схожими пам’ятниками в обласних центрах, пишуть “Вікна”.

  Пропозиція виглядає так: насипний курган (діаметр в основі — 50 метрів, на плато — 20 метрів), бетон і сходи. Основою композиції є підкова, яка, фактично, огортає курган, залишаючи прохід попереду. Композиція піднята на 1,6 метра: за задумом, люди, які будуть переходити на інший бік конструкції, ніби кланятимуться героям. На зовнішньому боці стрічки-підкови може бути 5-6 горельєфів, які відображають історичні події боротьби за волю України з відповідною текстовою інформацією, а з внутрішнього боку — горельєфи видатних українських діячів, наприклад, Михайла Грушевського, Івана Мазепи, Степана Бандери. 

 • А центральним елементом композиції є три бетонні стовпи (верхівка символізує тризуб) та пам’ятник матері України, піднятий на висоту 2,5 метра. Матеріал пам’ятника — бронза, горельєфи — з бетону, тоновані під бронзу. Висота стовпів — 18-19 метрів (це приблизно будинок на 5 поверхів), а усього меморіального комплексу — 23-24 метри. Для порівняння: нещодавно меморіал борцям за волю України відкрили у Черкасах. Висота колони разом із бронзовим пам’ятником на вершині — всього 17 метрів.

  Як ішлося під час конкурсу, комплекс буде проглядатися з віддалі 500 метрів. А його можливу ціну не називають. Без сумніву — це десятки мільйонів гривень. Наприклад, значно скромніший за масштабом меморіальний комплекс Степана Бандери в Івано-Франківську у 2009 році коштував приблизно 7 млн гривень.

  Читайте також: На ремонт дороги у Калуші з держбюджету виділили шість мільйонів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!