У Калуші керівникам медзакладів можуть виплачувати до 300% премії

 • У вівторок, 22 лютого, виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив положення про преміювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що діють в організаційно-правовій формі комунальних некомерційних підприємств Калуської міської ради.

  Як пояснила заступниця міського голови Наталія Кінаш, за урядовою постановою зарплата керівника закладу охорони здоров’я не може перевищувати 60% від середньої зарплати всіх медичних працівників. Зважаючи, що дві третини медпрацівників — середній медичний персонал, тепер зарплата керівника може не дотягнути навіть до 10 тис. гривень на місяць (з січня зарплата медсестри — 13,5 тис. гривень на ставку, лікаря — 20 тис. гривень). А преміювання дозволить стимулювати керівників у разі досягнення ними хороших показників у роботі, інформують “Вікна”.

  Як ідеться у прийнятому положенні, преміювання керівника здійснюється за підсумками роботи за квартал у розмірі до трьох місячних посадових окладів відповідно до диференційованих показників.

  А саме: за виконання затвердженого фінансового плану щодо надання платних послуг керівник отримає 100% премії. Ще за чотири показники (збільшення обсягу надання медичних послуг порівняно з минулим періодом;  зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, енергоносіїв порівняно з аналогічним періодом минулого року;  відсутність скарг, за розглядом яких надано висновок про наявність недоліків в організації роботи закладу; своєчасне виконання розпоряджень міського голови, протокольних доручень керівництва, відсутність порушення термінів розгляду звернень громадян) виплатять по 50% премії. Утім, судячи з показників, на розмір премії впливатиме не лише робота керівника, а й обставини, які від нього не залежать. Наприклад, у час пандемії наростити обсяг надання медичних послуг проблематично. Це ж стосується й економії енергоносіїв: по-перше, тут є межа; по-друге, багато залежить від погоди. 

  Крім того, у разі наявності заборгованості підприємства з виплати заробітної плати у відповідному квартальному звітному періоді (за умови вчасних надходжень коштів за контрактами з НСЗУ. — Ред.) розмір премії за такий період повинен становити не більше 20% максимально дозволеного розміру премії — тобто максимум 60% до посадового окладу.

  У разі збільшення розміру заборгованості підприємства з виплати заробітної плати порівняно з попереднім аналогічним звітним періодом, премія керівнику не нараховується. Так  само премію можуть зменшити або і не нарахувати зовсім, якщо відбулося погіршення якості роботи, невиконання умов контракту, порушення трудової дисципліни.

  Премію не нарахують керівнику, якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності впродовж дії дисциплінарного стягнення. А також у разі допущення нещасного випадку зі смертельним наслідком з вини підприємства, у випадку незатвердження в установленому законодавством порядку  фінансового плану підприємства, у разі наявності заборгованості за спожиті комунальні послуги чи заборгованості з платежів до державного і місцевого бюджетів, за умови вчасних надходжень коштів за контрактами з НСЗУ, керівнику підприємства, яке знаходяться в стадії ліквідації, банкрутства чи фактично не здійснює фінансово-господарську діяльність.

  Розмір премії визначатиме міський голова своїм розпорядженням.

  Читайте також: Нема коштів: медикам в Україні підняли мінімалку, але їх переводять на пів ставки

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!