У Калуші на обліку в нарколога перебуває 2% дорослого населення

  • В Калуші на обліку в нарколога перебуває 1150 хворих на алкоголізм — тобто 2% дорослого населення. Щороку від 20 до 30 осіб з цього списку помирає.

    Проте кількість хворих на алкогольну залежність не зменшується. З року в рік недуга змушує звертатись по медичну допомогу ще 30-40 людей. Чому п’ють калушани, з’ясовували журналісти kalushnews.city разом із лікарем-наркологом Калуського міського центру первинної медичної допомоги Богданом Семаньківим.

    Більшість калушан, які перебувають на обліку з алкогольною залежністю, — це люди середнього віку: 30-40 років. Чимало з них — люди з вищою освітою. Вони або не змогли знайти гідне місце праці, або втратили його.

    Серед калушан, які зловживають алкоголем, є і жінки. Із 7-10 хворих — дві-три жінки.

    “Жінки спиваються швидше. Адже чоловіки засвоюють алкоголь трохи повільніше.”

    Тому іноді чоловік може роками вживати спиртне і не стати алкоголіком. А жінці іноді достатньо кілька місяців щодня випивати келех вина чи пляшку пива, каже Богдан Семаньків:

    “Найбільша проблема в тому, що хворих на алкоголізм просто ніде лікувати. Івано-Франківський обласний наркологічний диспансер переповнений — пацієнтами з наркологічною залежністю. Тож у кризовому стаціонарі допомагають тільки людям із важкою стадією сп’яніння. Тобто коли в п’яниці судоми або гострий психоз (як кажуть у народі, “білочка”).”

    Вважається, що в інших випадках хворий на алкоголізм має лікуватися в амбулаторних умовах.

    Один із кращих методів позбавлення залежності, на думку лікарів-наркологів та психологів, — відвідування клубу анонімних алкоголіків. Там людина може поділитися своїми проблемами, зрозуміти, як насправді алкоголь руйнує життя. Але такого центру в Калуші немає, тільки в Івано-Франківську.

    Читайте також: У Коломиї зареєстровано більше півсотні наркозалежних

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!