У Калуші не знають, як виплатити зарплату медикам

 • Минулого року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ щодо підвищення заробітних плат у сфері охорони здоров’я.

  Так, для лікарів зарплата має бути не менше ніж 20 000 гривень на місяць, для середнього медичного персоналу – не менше ніж 13 500, пише “Галицький кореспондент“.

  Проте заклади охорони здоров’я Калуської громади поки що не знають, які договори на 2022 рік вони укладуть з Національною службою здоров’я України, за якими тарифами держава буде оплачувати послуги за програмою медичних гарантій (зокрема, як у них відобразяться збільшені зарплати), та навіть не знають, як нарахувати зарплату за січень, інформують “Вікна“.

  Зокрема, як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, центр вже виплатив 5 млн авансу за січень — за рахунок того, що НСЗУ оплатила послуги первинки та отримали заборгованість за минулий рік за окремими пакетами послуг. Як буде далі — поки що не знають.

  “Подали на 11 пакетів, нічого немає — ні сум, ні договорів. Живемо в підвішеному стані. Як рахувати (зарплату), не знаємо. Має бути корекція щодо участі людини — сидів не сидів, робив не робив, 20 тис. і все?”, — зазначив керівник міського центру.

  За його словами, у разі нарахування 20 тис. гривень лікарям і 13,5 тис. гривень медсестрам, фонд зарплати зросте до 9 млн гривень на місяць. Попередньо розраховують, що заробити на зарплату зможуть.

  Калуська стоматологічна поліклініка за січень поки що виплатила 30% авансу, причому — за старими окладами. А працівники Калуської міської лікарні авансу за січень ще не отримали. Звертаються в НСЗУ, до депутатів, проте, коли будуть укладені договори і надійдуть кошти, ніхто сказати не може. Для виплати підвищених зарплат у січні лікарні буде потрібно 3,7 млн гривень.

  Як зазначила заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш, керівники закладів охорони здоров’я, які не нарахують працівникам зарплати за новими базовими ставками, будуть оштрафовані. За її словами, зараз вся медична галузь у підвішеному стані: немає роз’яснень як нараховувати зарплату, які обов’язкові надбавки мають бути, як буде з “ковідною” надбавкою (досі це було 300% посадового окладу) і незрозуміло, як її виплачувати, як робити диференціацію від трудового внеску тощо.

  До теми: нема коштів: медикам в Україні підняли мінімалку, але їх переводять на пів ставки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!