У Калуші оголосили тендер на будівництво спорткомплексу

 • 2 лютого в електронній системі державних закупівель “Прозоро” Управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради оголосило тендер на об’єкт «Нове будівництво багатофункціонального спортивного комплексу за адресою: вул. Ринкова, в м. Калуші Івано-Франківської області».

  Бюджет закупівлі — понад 145,1 млн гривень. Період подачі пропозицій на участь у тендері — до 18 лютого. Аукціон очікується 21 лютого, інформують “Вікна”.

  Нагадаємо, минулого року у Калуші розпочали підготовку до будівництва спортивної арени. Зокрема, у квітні міська рада прийняла рішення про створення комунального підприємства «Спорт-арена». Також депутати виділили земельну ділянку під майбутнє будівництво площею близько 2,5 тис. квадратних метрів на вул. Ринковій — поруч із майбутньою автостанцією. Раніше йшлося, що на будівництво спортивної арени планують залучити державне фінансування. Попередньо планували спорткомплекс на 1000 посадочних місць для проведення спортивних змагань з олімпійських видів спорту. Також ішлося про проведення концертів й інших масових заходів. Озвучували, що будівництво спортивної арени коштуватиме від 80 і до 100 млн гривень.

  Минулого року Калуській громаді також виділили кошти з державного бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації для будівництва спортивної арени — 1,5 млн гривень. Договір на проектування було укладено з підприємцем з Івано-Франківська Дмитром Масляком. Документація коштувала 1 млн 450 тис. гривень,  а кошторис будівництва вийшов значно більшим, ніж попередньо очікували.

  За проєктом договору з переможцем майбутнього тендеру на будівництво спортарени, роботи мають бути завершені до 30 грудня 2023 року. У документації зазначено, що це має бути споруда на три поверхи, яка включатиме залу для проведення змагань з шести видів спорту (баскетбол, волейбол, гандбол, міні-футбол, боротьба і дзюдо) з покриттям «спортивна дошка». Тут буде 465 посадочних місць плюс ще 150 місць — на балконах. Також у будівлі буде гуртожиток на 33 ліжка, кафе на 23 чотиримісні столики і 3 — двохмісні з повністю оснащеною кухнею (у кошторис заклали холодильне обладнання, електроплиту, міксер, слайсер для нарізання, елетрочайники тощо і навіть стіл для піци і піч для випікання) та барною стійкою. Також тут буде робоче місце лікаря з відповідним обладнанням, масажними столами, зали з тренажерами тощо. Кошторис передбачає буквально все: від будівельних робіт (включаючи дахову котельню, два пасажирські ліфти на три зупинки, системи вентиляції, кондиціювання, протипожежну сигналізацію, систему пожежогасіння тощо), облаштування території (під’їзди, доріжки, газони, закладено висадження 62 туй і 6 блакитних ялинок) і до закупівлі всього обладнання і меблів (у тому числі комп’ютери і кулери для води, які у принципі могло б закупити комунальне підприємство окремо).

  За проєктом споруда спортарени займе близько 45% відведеної території.

  Проте поки що коштів на таке масштабне будівництво немає, з державного бюджету вони не виділені і чи будуть виділені у достатньому обсязі — невідомо. У тендерній документації зазначено, що на 2022 рік є всього близько 28,4 тис. гривень — ця сума закладена у бюджеті Калуської громади.

 • Як зазначив начальник міського управління будівництва і розвитку інфраструктури Богдан Грущак, зараз ціни швидко ростуть буквально на все: навіть між цінами, які закладали у кошторис восени минулого року і тими, що є зараз, — велика різниця. А тому, вірогідно, у повному обсязі за 145 млн гривень проєкт реалізувати не вийде і треба буде відмовлятися від певних позицій. Загалом, для такого об’єкту 145 млн гривень — помірна ціна. За словами Богдана Грущака, нещодавно тендер на будівництво спортарени оголосили у Тернополі з бюджетом на порядок більшим — приблизно 1,3 млрд гривень.

  Калуська громада, нагадаємо, також розраховує на державне фінансування відновлення міської Ратуші з добудовою. Щоправда, тут сума вийшла удвічі меншою: торік провели тендер на 72,6 млн гривень, за підсумками якого вийшла вартість реалізації проєкту в межах 70 млн гривень за цінами минулого року. До речі, будівництво Ратуші планують завершити до кінця 2022 року. Станом на початок лютого коштів із державного бюджету на цей проєкт теж не виділили.

   Дитячий садок на Каскаді обіцяють добудувати за два роки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!