У Калуші планують відкрити дзвонарський  музей-перфоменс

 • У Калуші хочуть відкрити новий музей, який буде присвячений історії дзвонів та дзвонеливарству в місті. Уже почали збір експонатів – дзвонів та дзвоників різного призначення. Їх можна приносити у краєзнавчий музей Калущини, що на вулиці Шевченка, 9.

  У краєзнавчому музеї відбулась і прес-конференція, на якій вперше офіційно заявили про намір щодо відкриття ще одного музею. До ініціативної групи, яка займатиметься питаннями майбутнього музею, увійшли головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів, директор музейно-виставкового центру Артур Єфремов, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів, зберігач фондів Львівського архіву Олексій Онищук, доктори історичних наук Олег Малярчук та Оксана Когут, а також нащадок власників калуської ливарні Фельчинських – Михайло Фельчинський, інформує kalushfm.com.ua.

  В Україні є лише один музей дзвонів – у Луцьку. Щодо калуського, то, за словами Віктора Павліва, спершу це буде кімната в одному з діючих музеїв. А в майбутньому чиновник бачить новий музей у формі дзвона, який буде побудований біля перехрестя вулиць Дзвонарської та Винниченка.

  Зараз для майбутньої експозиції уже є чотири дзвоники, які принесли ініціатори. Вони також сподіваються, що одним з експонатів музею стане дзвін «Флоріан», який був вилитий для пожежної частини ливарнею Фельчинських у 1928 році та використовується в Калуші за призначенням і досі.

  Окрім дзвонів, у музеї будуть й інші експонати, наприклад, друковані матеріали реклами ливарні Фельчинських у пресі.

  Щодо концепції музею, то, на думку Оксани Когут, це повинен бути «живий музей, музей-перфоменс».

  Нагадаємо, В Гошеві відбувся Міжнародний фестиваль дзвонового мистецтва.

  dc2d0596845eb486878564f1d177ad4f_xl

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!