У Калуші планують збільшити фінансування допомоги мешканцям через Covid-19

 • 22 червня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив проєкт рішення про виділення одноразових грошових допомог жителям калуської громади у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. 

  Їх виплачують громадянам, які зареєстровані і проживають у Калуській міській територіальній громаді, і перебувають на обліку в центрі зайнятості або яким було проведено лікування у зв’язку із захворюванням COVID-19, та які на момент звернення за допомогою опинилися в складних життєвих обставинах, інформують “Вікна”.

  За рішенням виконкому допомогу отримають 33 мешканці громади загалом на 24 тис. гривень. Розмір допомоги — від 500 до 2000 гривень. 12 заявникам відмовили у виділенні такої допомоги, оскільки у них складних життєвих обставин не виявили. Загалом із початку року одноразову грошову допомогу у зв’язку з COVID-19 з міського бюджету вже виділили для 591-го  мешканця громади на загальну суму близько  473 тис. гривень. Програмою забезпечення карантинних заходів та протидії захворюванню на COVID-19 на території Калуської міської територіальної громади у 2021 році на виплату допомог людям, які опинилися у важких життєвих обставинах, передбачено 500 тис. гривень. Тож, на такі допомоги залишилося всього приблизно 27 тис. гривень — це плюс-мінус на одне рішення виконкому.

  Нагадаємо, допомоги у зв’язку з COVID-19 у Калуші почали виділяти в травні минулого року. Торік їх отримали 269 мешканців громади на загальну суму понад 330,5 тис. гривень. Тоді в бюджеті також було закладено 500 тис. гривень.

  На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради в березні обговорювали згортання програми виплати допомог мешканцям, які опинилися у важких життєвих обставинах через  COVID-19. Тоді йшлося про те, що кошти за ковідною програмою  закінчаться у найближчі кілька місяців. Зараз на розгляд Калуської міської ради пропонують проєкт рішення, за яким обсяг фінансування програми, навпаки, буде нарощено. Так, 10 червня оприлюднили проєкт рішення «Про внесення змін до Програми забезпечення карантинних заходів та протидії захворюванню на COVID-19 на території Калуської міської територіальної громади у 2021 році», яким пропонується збільшити фінансування на надання одноразових грошових допомог у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусної інфекції, громадянам, що опинились у складних життєвих обставинах на 200 тис. гривень — до 700 тис. гривень. На таку ж суму, 200 тис. гривень, пропонують зменшити фінансування програми соціального захисту, за рахунок зменшення статті видатків на допомогу мешканцям Калуша для переходу на індивідуальне опалення — тут є 2 млн 910 тис. гривень. Такі допомоги виплачують лише мешканцям багатоквартирних житлових будинків щодо яких прийнято рішення про від’єднання від центрального опалення міською радою. Таких рішень у цьому році не було, а допомогу отримувала незначна кількість людей з тих, які не скористалися таким правом у минулому році. Тож, передбачені кошти, вірогідно, в повному обсязі, не знадобляться.

  У разі позитивного рішення міської ради, на виплату допомог громадянам, які постраждали через коронавірусну хворобу, у другому півріччі буде близько 227 тис. гривень — значно менше, ніж використали в першій половині року. Як пояснила на засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань начальниця міського управління соціального захисту Любов Федоришин, зараз заяв на такі допомоги суттєво поменшало, і це пов’язано з поліпшенням епідемічної ситуації в цілому. Якщо ситуація не зміниться, то коштів має вистачити. Проте якщо восени буде четверта хвиля COVID-19, то до питання фінансування програми треба буде ще повертатися.  

  Читайте також: За минулу добу на Прикарпатті не виявили хворих на COVID-19

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!