У Калуші помер заслужений працівник культури Михайло Сондей

 • У ніч з неділі на понеділок, 18 березня, перестало битися серце Заслуженого працівника культури України, багаторічного керівника народного ансамблю пісні і танцю «Прикарпаття» Михайла Васильовича Сондея.

  Минулого року Заслужений працівник культури України, засновник та незмінний диригент народного ансамблю пісні і танцю «Прикарпаття» палацу культури «Юність» Михайло Сондей відзначив 80-річний ювілей, передають “Вікна“.

  Таким чином, відомий калушанин відсвяткував одразу три важливі дати: 55-річчя своєї творчої діяльності, 50-ліття колективу «Прикарпаття» та власний 80-річний ювілей. З нагоди ювілеїв у палаці культури «Юність» відбулися урочистості та святкова концертна програма.

  Ще у далекому 1968-му розпочалося зародження історії майбутньої легенди. Чимало зусиль довелося докласти Михайлові Сондею, щоб творчість «Прикарпаття»» завжди перебувала у вирі суспільного життя країни.

  Все розпочалося із невеличких виступів перед працівниками заводу «Хімметалургбуд» та жителями міста та району. Згодом завдяки професійності хористів і керівника, «Прикарпаття» почав активно працювати над освоєнням фольклорного простору не лише Калуша, але й багатьох регіонів України. За вагомі досягнення у 1973 році колектив отримує почесне звання «народного», а за високий професіоналізм Михайло Сондей удостоюється звання Залуженого працівника культури України.

  Неабияка заслуга хору «Прикарпаття» у нелегкій ході до України до її Незалежності. Зокрема, під час становлення Української держави в 1991 році колектив їздив на схід піднімати свідомість побратимів українців. Цілий місяць хористи гастролювали в Криму. Поміж агітаційними програмами, давали благодійні концерти на підтримку важкохворої дівчинки − Марічки Безюкової.

  Не перестаючи працювати і удосконалюватися, хор «Прикарпаття» розширює свою діяльність і за межами України. У 2009 році колектив перебуває у Австрії на традиційному передріздвяному фестивалі «Міжнародні співи Адвенту у Віденській ратуші». З числа 112-ти колективів «Прикарпаття» отримує найвищу нагороду фестивалю − диплом переможця. Про неабиякий успіх ансамблю у Відні свідчить і те, що одразу в ході фестивалю були випущені спеціальні поштові конверти із світлиною «Прикарпаття». Також хористи виступають в Москві, Санкт-Петербурзі, Словаччині, Німеччині, Болгарії, Вірменії, Румунії, Польщі.

 • У творчому доробку колективу — багато всеукраїнських і міжнародних конкурсів, фестивалів. Серед числа кращих творчих колективів ансамбль неодноразово брав участь в творчих звітах майстрів Івано-Франківщини на сцені Національного палацу мистецтв «Україна» в Києві. Окрім цього, «Прикарпаття» завоювало п’ять золотих медалей та грамоту Верховної Ради України, Міністерства культури і туризму України. На рахунку колективу шість фільмів-концертів, знятих професійними студіями Київського, Львівського та Чернівецького телебачення. Деякі з них неодноразово транслювались на центральному телебаченні, а також демонструвались в США та Канаді під час передач для української діаспори.

  Михайла Сондея не стало сьогодні о четвертій годині ранку. Працівники сфери культури міста сумують з приводу важкої втрати.

  Про час і місце поховання Заслуженого працівника культури України стане відомо згодом.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!