У Калуші ремонтують 100-річну будівлю геріатричного центру

 • Будівля протитуберкульозного диспансеру в Калуші перетворюється в перше геріатричне відділення.

  Триває капітальний ремонт одного з корпусів Калуської міської лікарні. Приміщенню — понад 100 років, інформують «Вікна».

  Калуський геріатричний центр в Івано-Франківській області вже четвертий за рахунком проєкт, який реалізує БФ «Восток-SOS». Три попередніх успішно завершені у Більшівцях, Блюдниках та у Лисці на Прикарпатті.

  Геріатричний центр створять на базі колишнього протитуберкульозного диспансеру на території Калуської міської лікарні на вул. Каракая.

  У закладі створять 40-50 ліжок, з яких 50% займатимуть внутрішньопереміщені особи, й стільки ж буде виділено для мешканців громади — це умова благодійників. У перспективі, після закінчення війни, всі ліжка геріатричного центру перейдуть у розпорядження Калуської громади.

  У бюджеті Калуської громади закладають видатки на зарплату і комунальні послуги, а харчування, медикаменти та розхідні матеріали розраховують залучити від благодійних фондів. Окрім того, комунальний заклад матиме дохід: особи, які тут перебуватимуть, отримають 25% від свого пенсійного забезпечення, а 75% отримуватиме геріатричний центр на забезпечення харчування.

  У перспективі за умови наявності вільних ліжок, центр також зможе надавати платну соціальну послугу стаціонарного догляду.

  Наразі у будівлі замінили інженерні мережі та закінчили внутрішні роботи: перепланування, встановлення нових дверей і вікон, залиття чорнової підлоги. Зараз тривають оздоблювальні роботи. Калуська громада взяла на себе ремонт фасаду та даху.

  Раніше йшлося, що вартість ремонту будівлі складе 6 млн 23,423 тис. гривень.

  «За будівлею ми плануємо побудувати зону відпочинку: невеликий парк зі стежками, що будуть обладнані для колісних крісел», — розповів Микола Гудим, директор Клуської міської лікарні.

  До теми: Франківські медики встановили у черепі захисника титанову пластину

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!