У Калуші розчистили територію біля промислової ратуші, яку згодом відновлять

 • У Калуші силами працівників КП “Калушавтодор” почали розчищати прилеглу територію промислової ратуші “SALINA”.

  Про це  повідомив головний спеціаліст відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів, пишуть “Вікна”.

  Завод для видобутку калійної солі у Калуші звели ще за часів Австро-Угорської імперії. Тут була закладена перша шахта, працювала парова машина. Зараз від підприємства збереглася промислова ратуша — найстаровинніша будівля у місті.

  Місто має на меті вдихнути нове життя у пам’ятку архітектури, у майбутньому — облаштувати інтерактивний музей видобутку калійної солі. Відновити промислову ратушу в Калуші планують через залучення грантів.

  Будівля промислової ратуші розташована в середмісті Калуша. На ній ще досі зберігся давній годинник. Втім, приміщення зазнає постійного руйнування і потребує капремонту. Основною проблемою є протікання даху. Ратушу постійно заливає водою, від грибка руйнуються стіни.

 • Проблема полягає у тому, що будівля належить АТ “Оріана”, яка перебуває у стадії банкрутства. А Фонд держмайна не дає дозволу продати приміщення промислової ратуші. Оскільки ратуша не належить місту, під неї важко залучити гранти чи кошти Держбюджету, наприклад, у рамках “Великого будівництва”.

  Читайте також: Поліцейські розшукали чоловіка, який пограбував і підпалив кіоски у Калуші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!