У Калуші сім’ї цікавляться муніципальною няньою, проте документи ще ніхто не подав

 • З 1 січня з’явилася можливість отримати від держави компенсацію по догляду за дитиною до трьох років: батьки можуть офіційно найняти няню та отримувати відшкодування для оплати її послуг.

  Розмір компенсації дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років. З 1 січня 2019 року він становить 1 626 гривень. При цьому мама дитини може знаходитися у декретній відпустці і щомісячні виплати на дитину зберігаються, інформують “Вікна”.

  Як пояснила Світлана Млиниська, для отримання відшкодування батьки мають обрати няню і укласти з нею цивільно-правовий договір. Він не потребує нотаріального посвідчення. Далі треба звернутися у міське управління соціального захисту і подати такі документи: копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію паспорта мами, підтверджувальні документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо).

  При цьому муніципальна няня має бути зареєстрована як фізична особа-підприємець чи юридична особа підприємець.
  У Калуші станом на 15 лютого у міське управління соціального захисту заяву на отримання компенсації на відшкодування послуги няні ніхто не подав. Проте люди телефонують і цікавляться.

  До теми: Калушанка стала вчителем української катехитичної школи в Бельгії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!