У Калуші вода в річці Млинівка стала червоною

 • У четвер, 7 листопада, о 15.23 до рятувальників ДПРЧ-6 міста Калуш надійшло повідомлення про забруднення річки Млинівка в житловому мікрорайоні «Загір’я».

  До місця події виїжджала комісія в складі: заступника міського голови Калуша, головного інспектора Калуського міськрайвідділу УДСНС в області, начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, головного спеціаліста управління з питань надзвичайних ситуацій по напрямку екології, т. в.о. начальника управління Держпродспоживслужби міста Калуш.

  Про це інформує управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.

  Про ситуацію також повідомили завідувача лабораторного центру Держпродспоживслужби, працівників Калуського відділу поліції та СБУ.

  Факт забруднення водойми згодом підтвердився. Вода в річці Млинівка має червоне забарвлення, без характерного запаху. Забруднення води в річці спостерігалося протяжністю орієнтовно 3 км. Загибелі риби станом на 8 листопада не виявлено.

  Провівши обстеження річки Млинівка вверх по течії, встановили, що забруднення починається з потічка Гуркотало, який проходить повз територію  КП «Калушавтодор». Біля огорожі з боку підприємства виявили згустки, ймовірно, водорозчинної фарби червоного кольору, якими, найімовірніше, забруднена вода в річці Млинівка.

  Млинівка за 15 км впадає в ріку Лімниця. Водозабір на Лімниці розташований вище по течії в селі Добровляни Калуського району.  На  місці забруднення взяли проби речовини для подальшого дослідження в лабораторному центрі Держпродспоживслужби.

  Нагадаємо, У Калуші через потепління тимчасово припинили подачу тепла

  Фото ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!