У Калуші встановлять пам’ятну дошку всесвітньо відомій шахістці

 • 29 березня в Калуші відбулось засідання 39-ї сесії міської ради.

  Калуська міська рада вирішила дати дозвіл Калуській міськрайонній організації інвалідів для встановлення на фасаді будинку № 2 на вулиці Пушкіна меморіальної дошки багаторазовій чемпіонці Світу, Європи та України, Міжнародному майстру спорту, Заслуженому тренеру України з шахів – Шляхтич Галині Іванівні.

  Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Галину Романко. Галина Шляхтич не стало у жовтні 2016 року після тривалої хвороби.

  Хвороба, що спіткала 20-літню дівчину, яка тільки-но закінчила Львівський інститут фізкультури (у 1994 році), називається “розсіяний склероз”. При цьому захворюванні людина поступово втрачає здатність опанувати своє тіло. Важко собі уявити, як при подібному захворюванні можна не лише грати у таку складну гру, як шахи, але й вигравати.

  Галина Шляхтич стала чемпіонкою України у 1998 році серед жінок — не серед інвалідів — ще тоді, коли вже важко хворіла. І лише тоді, коли важка хвороба повністю її опанувала, Галина почала змагатися зі спортсменами із хворобами опорно-рухового апарату, серед яких були дуже сильні шахісти із менш важкою ступінню хвороби. Але Галина Шляхтич грала і перемагала. Підтвердження тому – титули чемпіонки світу серед інвалідів 2004-го і 2005-го років.

 • Читайте також: Калуські атовці та міськрада засудили розгін мітингу в Києві 3 березня

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!